You are currently viewing Biblioteka visiems

Biblioteka visiems

NAUJIENOS

Autizmui draugiškų priemonių rinkinys

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka lankytojams esame paruošę:

Socialinę istoriją, kuri padės, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis, darbuotojais, kurie jus čia pasitiks.
Bendra socialinė istorija Parsisiųsti
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS socialinė istorija Parsisiųsti

● Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su Socialiniu plakatu, kuriame rasite jus aptarnaujančių darbuotojų nuotraukas, trumpus prisistatymus – jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau žinosime ir laisviau bendrausime.
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS socialinis plakatas Parsisiųsti

● Jeigu jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.
Sensorinio gesintuvo rinkinys Lietuvos bibliotekoms Parsisiųsti

● Bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčių vaikų šeimomis bibliotekos lankytojams parengtas Pažintinis vaizdo filmas, kuriame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį komunikuojant su ASS ir kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.

Pažintinis vaizdo filmas Žiūrėti

Sensorinių skaitymų paslauga – „Sensoriniai skaitymai“ vaikams

Paslauga www.bibliotekavisiems.lt, kurioje rasite manifestą, visas bibliotekų naujienas, socialines istorijas, mediateką ir kitą naudingą informaciją, skirtą bibliotekų specialistams ir įvairią negalią turintiems lankytojams.

Bendravimo kortelių gaminimo paslauga

Iniciatyva „Biblioteka visiems“ finansuojama pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga ir priemonėmis“.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOJI BIBLIOTEKA lankytojams siūlo:

● Žmonėms su regėjimo negalia-akliesiems ir silpnaregiams biblioteka siūlo garsines knygas, bei knygas Brailio raštu.

Jūsų paslaugoms:
   Virtuali biblioteka  VIRTUALI BIBLIOTEKA ELVIS
   Garsiniai skaitymai  PRISIMINIMŲ BEIEŠKANT
   Knygų pristatymo į namus paslauga KNYGA Į NAMUS žmonėms su judėjimo ar kitokia negalia, dėl kurios jie negali savarankiškai naudotis bibliotekos paslaugomis.
Kreiptis telefonu: 0 381 50784 arba el. p.: aptarnavimas.avb@gmail.com

BIBLIOTEKA VISIEMS

NEGALIOS JUDĖJIMUI IR ĮVAIROVEI SVARBIOS DATOS. NEREGIŲ BENDRUOMENEI SVARBIOS SUKAKTYS

SOCIALINĖS ISTORIJOS IR SENSORINIAI ŽEMĖLAPIAINuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Pirmasis žingsnis jau žengtas – 2021 m. rugsėjo 21 d. renginio „Biblioteka visiems. Konferencija+“ metu pasirašytas manifestas, kuriuo bibliotekų bendruomenės nariai įsipareigojo dėti visas pastangas, kad bibliotekas paverstų prieinamomis visiems ir didintų negalią turinčių žmonių įtrauktį. Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais ir lankytojais Lietuvos viešosiose bibliotekose rengiami ir bendrai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos, padedančios įvairią negalią turintiems asmenims lankytis bibliotekose.

ĮSAKYMAS DĖL INFORMACIJOS TEIKIMO ASMENIMS SU NEGALIA JŲ PASIRINKTAIS PRIEINAMAIS BENDRAVIMO BŪDAIS REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO

Daugiau informacijos

Vilniaus knygų mugėje knygos prabyla tavaip! 2024

Biblioteka visiems: iniciatyva, kuri vienija

Istorija apie drąsą

Skaitėme kitaip

„Kodėlčiukų“ nuotykiai bibliotekoje

Pirmoji pažintis su biblioteka

Įtraukties istorijos bibliotekose – nuo patirčių iki inovacijų

„Biblioteka visiems“ – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

…kad skaityti galėtų visi!

Skaitome ir pramogaujame!

Nuotykis su kiškiais

Skaitome ir žaidžiame

Pirmoji pažintis bibliotekoje

Kaip kiškis mokėsi drąsos0