Pirmoji pažintis bibliotekoje

Vasario 25 dieną Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius prisipildė vaikų šurmulio. Į biblioteką atvyko Antano Vienuolio progimnazijos 1 A klasės mokiniai su mokytoja Audrone Jakniūniene.

Vaikai prisipažino, kad bibliotekoje lankosi pirmą kartą, todėl jiems smalsu pamatyti bibliotekos erdves ir sužinoti, kas čia vyksta.

Domėjosi, ką reikia daryti, kai nori paimti knygas į namus, kiek laiko galima laikyti jas namie, kaip jas saugoti, kad nesuplyštų, kaip geriau vartyti knygų lapus. Mažieji lankytojai buvo supažindinti su mėgstamiausiomis katino Pukio Kutulio knygomis, Meškučių kampeliu, sensorinių skaitymų ir žaidimų erdvėmis.

Daug įdomių patyrimų vaikų laukė rūsyje. Visų dėmesį patraukė senovinė XVI a. datuojama krosnis, kurią mokiniai iš arti apžiūrėjo, išgirdo jos atsiradimo bibliotekoje istoriją.

Baigiantis susitikimui jie aplankė ir praėjusiame šimtmetyje bibliotekininkų naudotų darbo priemonių (spausdinimo mašinėlė, skaitliukai, laidinis telefonas, patefonas, kasetinis magnetofonas ir kt.) ekspoziciją.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės
2022-02-25