Mieli Viešosios bibliotekos lankytojai. 
Kviečiame naudotis duomenų bazėmis ir katalogais!!!
Čia rasite Lietuvos Respublikos teisės aktus, visateksčius elektroninius socialinių ir humanitarinių mokslų populiariuosius, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalus, elektroninius laikraščius, muzikos duomenų bazę ir dar daug reikalingos informacijos.

Portalais Delfi Plius, 15MinMAX, Teisine duomenų baze INFOLEX , EBSCO duomenų bazių paketu, galima naudotis bibliotekoje

Dėmesio! Duomenų bazės, kuriomis galima naudotis ne bibliotekoje, pažymėtos piktograma

Vartotojams suteikiami individualūs slaptažodžiai, jei EBSCO Publishing duomenų baze norite naudotis namuose.

Norėdami šiomis duomenų bazėmis naudotis namuose ar savo darbo vietoje prašome registruotis el. paštu aptarnavimas.avb@gmail.com
Laiške reikia parašyti savo vardą, pavardę, bibliotekos skaitytojo pažymėjimo numerį bei savo el. pašto adresą ir kokių duomenų bazių slaptažodžių pageidaujate.

Jums bus suteikti slaptažodžiai, kuriais galėsite prisijungti prie duomenų bazių ne bibliotekoje.
————————————————– ———————————————-

INFOLEX – tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Infolex sistemoje įdiegta nemažai naujų funkcijų.
Šalia įprastų lietuviškų teisės aktų ir teismų praktikos dalių, galite rasti naujas Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Teismų praktikos posistemes:
– į Europos Sąjungos teisės aktų posistemę yra sukelti ir sutvarkyti dokumentai lietuvių (LT) ir pagrindinėmis: anglų (EN), vokiečių (DE), prancūzų (FR) kalbomis.
– Europos Sąjungos teismų praktikos posistemėje įkeltos Europos Teisingumo teismo, kurį sudaro trys teismai: Bendrasis (Pirmosios instancijos) teismas, Tarnautojų teismas ir Teisingumo teismas, dokumentai. Bylos taip pat sudėtos lietuvių ir anglų , vokiečių, prancūzų kalbomis.
Dalis „Įrankiai“ iškelta patogiai į viršutinį meniu ir pasipildė skiltimi “Teisėkūra“, kurioje galima ieškoti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkių bei svarstomų projektų.
Katalogų dalyje atsirado nauja dalis „Segtuvai“ , kur teisės aktai yra surinkti pagal tam tikras sritis. Šiuo metu yra surinkta 18 segtuvų, tame tarpe „Statyba“ , „Mokesčių teisė“, „Žemės sritis“, „Bylinėjimosi išlaidos“ ir kt.
Teisės aktų dalyje Darbo kodeksas, Žemės įstatymas, Baudžiamasis kodeksas: prie straipsnių, įrankių juostoje įvestas naujas punktas „Lydimoji medžiaga“ – tai prie straipsnių sudėti kruopščiai atrinkti teisės šaltiniai, įvairaus lygio sąsajomis susiję su konkrečiu straipsniu tiek jį įgyvendinantys, aiškinantys ir esantys jų teisiniu pagrindu.
————————————————– ———————————————


  EBSCO Publishing  – tai visateksčių serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazių paketas. (plačiau….) Šios bazės prenumeruojamos iš LMBA vykdomo ES projekto “eMoDB.LT: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai” http://www.lmba.lt

   ————————————————– ———————————————Biblioteka turi nemokamą prieigą prie prenumeruojamų Delfi portalo straipsnių.

Norėdami prisijungti prie portalo, kreipkitės į bibliotekos skaityklų darbuotojus.

Delfi Plius. Daugiau nei 400 straipsnių kas mėnesį, išankstinės tekstų ir video laidų premjeros. Išskirtinio turinio platforma, vienijanti daugiau nei 200 nepriklausomų autorių ir žurnalistų. Naudingas, įtraukiantis ir akiratį plečiantis turinys žingeidiems ir kokybę vertinantiems skaitytojams. Jokios reklamos Delfi Plius aplinkoje.
Verslas Plius. Portalas apie verslą ir verslumą. Aktualus ne tik verslininkams, bet ir turintiems verslumo gyslelę. Interviu su verslo lyderiais ir neįkainojamos asmeninės pamokos. Smulkaus verslo istorijos ir originalios verslo idėjos. Naudingi tekstai apie asmeninius finansus ir investavimo patarimai. Bloomberg verslo naujienos lietuviškai.
Login.lt. Karščiausios Lietuvos ir pasaulio inovacijų naujienos, išmaniųjų įrenginių apžvalgos ir įžvalgos, startuolių istorijos ir technologijų rinkos aktualijos. Technologijų, verslo, mokslo naujienos vienoje vietoje. Patyrusių savo sričių ekspertų, profesionalų įžvalgos ir tekstai, kurių nerasite niekur kitur. Savaitinis naujienlaiškis, įvairūs turinio formatai ir kūrybiška portalo LOGIN.LT bendruomenė.
M360 Premium. Pagrindinis rinkodaros, komunikacijos, vadybos naujienų informacijos kanalas Lietuvoje, įtraukiantis specialistų bendruomenę ir suburiantis visų sekamus lyderius. Rinkodaros, reklamos, ryšių su visuomene, komunikacijos ir vadybos naujienos vienoje vietoje. Savo sričių ekspertų, profesionalų įžvalgos ir tekstai, kurių nerasite niekur kitur. Savaitinis naujienlaiškis ir portalo M360 aplinka be reklamos. Karščiausios rinkodaros pasaulio naujienos laidoje „Marketingas360“.

————————————————– ———————————————


„Verslo žinios“–  verslo naujienų portalas. Verslo ir  politikos aktualijos, įvykių analizė, ekspertų komentarai ir prognozės.


————————————————– ———————————————


TAR – teisės aktų registras;


————————————————– ———————————————


LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;————————————————– ———————————————EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė.


————————————————– ———————————————


Teismų praktika:


LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;

————————————————– ———————————————LVAT – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

————————————————– ———————————————