You are currently viewing Startavo virtualus žaidimas „Draugoteka”

Startavo virtualus žaidimas „Draugoteka”

Vasario 22 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko interaktyvaus žaidimo „Draugoteka“ pristatymas. Į renginį atvyko šia programa susidomėję ir smalsiai nusiteikę Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 7B klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Daiva Juodeliene ir bibliotekininke Gitana Karveliene.

Linksmas ir išradingas renginio vedėjas Valdemaras Liudvinavičius žaidimo – mobilios programėlės pristatymą pradėjo nuo „Draugotekos“ pavadinimo reikšmės. Šis žodis susidaro iš dviejų sudurtinių žodžių: draugystė ir biblioteka.

Renginio dalyviams buvo pristatyti pagrindiniai žaidimo „Draugoteka“ personažai – Saulė, Klaudija, Elijus, Jonas ir Luna. Bus smagu susidraugauti su šio žaidimo herojais, kurie tapę žaidėjo draugais, papasakos savo istorijas, kaip jiems knygos padėjo suprasti svarbius dalykus.

Šio žaidimo tikslas – ugdyti mokinių skaitymo įpročius, padėti geriau suprasti save bei susirasti tikrų draugų. Tikimasi, kad tokia žaidimo forma bus patraukli ir vertinga išmaniųjų telefonų bei socialinių tinklų kartai. Pristatymo metu septintokai aktyviai įsitraukė į visus vedėjo siūlomus žaidimus, atsakinėjo į klausimus, dirbo porose.

Siekiant, kad kiekvienas jaunuolis savyje galėtų atrasti unikalių bruožų, renginio vedėjas pakvietė pažaisti žaidimą „Aš esu unikalus, nes…“. Vėliau mokiniai pasinėrė į magijos pasaulį. Renginio vedėjas kvietė dalyvius pagalvoti apie mėgstamą daržovę ir čia pat bandė ją atspėti. Dar viena užduotis buvo skirta tiems mokiniams, kurie nori išvengti situacijų, kai kalbant pritrūksta žodžių. Dalyviams ant nugarų buvo užkabinami žodžiai. Tai gali būti daiktas, reiškinys, objektas. Mokiniai pasiskirstė po du ir taip turėjo kalbėdami vienas kitam paaiškinti, koks žodis yra parašytas ant popieriaus. Pagal žodžių grupes žaidėjai turėjo rasti savo poras sužinoję jiems priskirtą žodį ir susėsti kartu.

Žaidimo forma vedėjas visus supažindino su „Draugotekos“ knygų bibliotekėle, parodydamas, kad iš skirtingose knygose surastų žodžių galima sukurti bendrą sakinį. Nors visi esame skirtingi ir turime skirtingų įpročių bei pomėgių, gyvename skirtingose vietovėse – galime vieni kitus suprasti ir tapti draugais.

Vedėjas mokinius pakvietė dalyvauti būsimose penkiose edukacijose, ten susitikti 5 jaunuolius, su jais susipažinti, susidraugauti, bendrauti ir skaityti knygas, jas užsisakant per www.ibiblioteka.lt ir atsiimant knygomate „Draugoteka“, kuris veikia prie Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos.

„Draugotekos” pristatymo renginys – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė. Projektu siekiama 5–8 klasių (10–15 metų) moksleiviais sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.

Šio nuotaikingo renginio metu laikas neprailgo. Bibliotekos salėje netrūko šurmulio, juoko ir smagių kūrybinių užduočių. Tikimės, kad prie „Draugotekos“ žaidimo ir edukacinių veiklų prisijungs ne tik atidaryme dalyvavę ir linksmai laiką praleidę septintokai, bet ir kiti 5–8 klasių mokiniai.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos