You are currently viewing Šauniausių knygų apsuptyje

Šauniausių knygų apsuptyje

Sausio 20 dieną į Vaikų literatūros ir edukacijos skyrių sugūžėjo lopšelio-darželio „Eglutė“ „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis.
Darželyje pradėję pokalbius apie knygas bei paskaitę net keletą apdovanojimų pelniusią Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygą „Laimė yra lapė“, apsilankyti nusprendė ir bibliotekoje. Smalsiems „boružiukams“ buvo ką veikti… Susipažinę su bibliotekoje gyvenančiu šių metų simboliu – kiškučiu, keliavome į skaitymo šalį. Vaikams pristatytos Audros Baranauskaitės ir Linos Itagaki knyga „Nukas“ bei Indrės Zalieckienės eilėraščiai vaikams „Kaip sutramdyti žvėryną?“
Knyga apie berniuką Nuką yra skaitoma iš abiejų pusių: vienoje jų pasakojama, kaip kartais vaikai negirdi to, ką jiems sakoma, ir atrodo, kad jie net nenori girdėti. O kartais jie nemato to, ko nenori matyti. Ir yra vaikų, kurie iš tikrųjų nemato, ir tokių, kurie iš tikrųjų negirdi. O knygos herojus Nukas apskritai į nieką nepanašus, negana to, jam nutinka keisčiausių dalykų. Ši knyga pripažinta „Gražiausia 2021 metų knyga vaikams“ (Lietuvos Dailininkų Asociacijos diplomas) ir įvertinta premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams 2021 (IBBY Lietuva).
„Metų knygos rinkimai 2021“ knygų vaikams kategorijos nugalėtoja – I. Zalieckienės žaismingų istorijų knyga „Kaip sutramdyti žvėryną?“ mus nukėlė į linksmų nutikimų ir kasdieniškų situacijų erdvę. Skaitėme apie drabužių spintoje apsigyvenusį krokodilą, tris padaužas nykštukus, lakstantį po kambarį arklį bei vonioje įsitaisiusį dramblį.
Vėliau vaikai susipažino su ploniausia, storiausia, didžiausia, mažiausia, sunkiausia, knyga su atvirkščiu tekstu, maudynių, juokų, garsinėmis ir kitomis „Knygų rekordų“ knygomis.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija