You are currently viewing ELVIS – pagalba negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

ELVIS – pagalba negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

Kovo 10 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje lankėsi Janina Vileckienė, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos kultūrinių veiklų kuratorė ir Asta Kregždė, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Panevėžio padalinio vyr. bibliotekininkė, atstovė regionams.

Vyko mokymai kaimo bibliotekų filialų darbuotojoms apie ELVIS.

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Mokymų metu aiškinomės, kas gali skaityti ELVIS knygas, kaip prisijungti prie sistemos, kokius dokumentus reikia turėti, norint skaityti ELVIS sistemoje esančias knygas.

Bibliotekos informacija