You are currently viewing Slaviškų lėlyčių paroda

Slaviškų lėlyčių paroda

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus Meškučių kampelio erdvėje eksponuojama slaviškų rištinių lėlyčių paroda. Tai ištikimiausių skyriaus skaitytojų Margirio, Vėtrės, Sirvydo ir Radvilės mamytės Inesos Laurinavičienės sukurtos lėlės iš medžiagos skiautelių.
Autorės lėlės pagamintos seniausiu ir lengviausiu – rišimo būdu, nenaudojant jokių siūlų ir adatų. Senovėje buvo tikima, kad iš medžiagų skiautelių surištos lėlytės – vadinamos bobulytės namams neša laimę. Inesos slaviškos lėlės nuo kitų rištinių lėlyčių išsiskiria savitomis kostiumo sudėtinėmis dalimis – liemenėmis, prijuostėmis, galvos apdangalais bei drabužiams būdingais raštais ir spalvomis. Tokia kostiumo dermė ir jame vyraujančios pastelinės spalvos autorės darbuose atskleidžia įvairiapusį lėlyčių grožį. Kiekviena lėlytė yra unikali, kiekviena turi savo istoriją, kiekviena ypatinga, nes dviejų vienodų lėlyčių parodoje tikrai neaptiksi.
Įdomu ir reikšminga yra tai, kad kiekviena rištinė lėlytė turi vardą. Sergėtoja, Šluotelė, Kruopinukė, Audėja, Motinėlė, Šiaurinė Sergėtoja – vardai įprasminantys slavų tradicijas, papročius bei seniausius ritualus susijusius su pagonybe. Gausiai lankoma Inesos paroda skleidžia teigiamą energiją, žadina lankytojų fantaziją ir vaikystės prisiminimus, tarsi kviesdama įsitraukti į žaidimą ir dialogą su lėle.
Paroda veiks iki kovo 10 dienos.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos