You are currently viewing Knygos, kurias reikia suvokti, suprasti, apmąstyti

Knygos, kurias reikia suvokti, suprasti, apmąstyti

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje apsilankė anykštėnas, knygų „Stabmeldžio memuarai“(2018 m.) ir „Šmaravėjaus nuotykiai“(2019 m.) autorius Dainius Žičkus ir padovanojo savo knygas su įrašais. Knygoje „Stabmeldžio memuarai“ autorius parašė: „Knygos – mus auginanti tyla“, o kitoje – paliko įrašą: „Knygos lentynose traukiasi, galvose – plečiasi…“

Nors knygos išleistos prieš keletą metų, bet skaitytojai jų ieško, o Bibliotekoje jų trūko. Paprašėme autoriaus ir jis maloniai sutiko padovanoti.

„Dainius Žičkus – charizmatiška, kūrybinga, puikiai pažįstama asmenybė sunkiojo pogrindžio muzikantų bendruomenėje. Tačiau toli gražu ne kiekvienas žino, jog talentų neskaičiuojantis laisvamanis gabus ne tik garsams, teptukui, bet puikiai suvaldo ir žodžius. Pirmoji Dainiaus knyga – tai gyvenimiška patirtis, sugulusi į kvapą gniaužiantį verpetą, nestokojant giliaprasmių įžvalgų ir toli siekiančių minčių“, – taip apie autorių ir jo pirmąją knygą rašo portale: https://www.rasyk.lt/rasytojai/dainius-zickus.html

Priminsime, kad pirmoji D. Žičkaus knyga „Stabmeldžio memuarai“ skaitytojų buvo sutikta sausakimšoje Anykščių viešosios bibliotekos salėje 2018 m. birželio 1 dieną. „Precedento neturintis grožinės literatūros veikalas. Pirmoji nuotykinio pobūdžio knygos dalis su stebėtinu gyvumu ir nepakartojamu žaismingumu įtraukia į ilgametės juodojo metalo grupės nuotykius, o antroji ir trečioji knygos dalys iš skaitytojų veidų iš esmės ištrina šypseną“, – taip knygą renginyje tada pristatė leidykla „Ledo Takas“.

Antroji D. Žičkaus knyga – fantastinis romanas „Šmaravėjaus nuotykiai“, pasak paties autoriaus, yra ne tik literatūrinis, bet ir filologinis eksperimentas. „Dabar užsinorėjau parašyti, kad gyvenu su Šmaravėjumi nuo du tūkstantis dvyliktų metų ir kartais būsenos būna tokios gilios, jog tikrai pradedu tikėti, kad Šmaravėjus reali beprotybė. Po ilgesnių kūrybinių išnaktų visa buitis, tiesiogine to žodžio prasme, persismelkdavo sapnu ir užsibaigdavo visiška kalbos srauto disfunkcija, padrikų frazių kliedesiais. Panašu, kad Šmaravėjus ne tik personažas, bet ir psichikos reiškinys. Sustabdyti vidinį dialogą, vienok, Šmaravėjus padeda. Juk alter-ego irgi yra asmenybių asmenybė.

Nesitikėkite Šmaravįjų skaityti lengvai. Gali nuskambėti keistai, tačiau tai intelektualus tekstas, koncentruotas, pilnas komiškų gramatinių konstrukcijų, kurias dera išgliaudyti garbingai, kaip gliaudoma dekadanso filosofija“, – teigia knygos autorius.

Dėkojame D. Žičkui už knygas, o skaitytojams linkime jas skaityti, apmąstyti, suvokti, suprasti.

AVB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus informacija