You are currently viewing Tegyvuoja draugystė – Vive l’amitié

Tegyvuoja draugystė – Vive l’amitié

Kovo 20-ąją minima tarptautinė frankofonijos, arba prancūzų kalbos diena. Ši diena simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką pasaulyje. Nuo 2000-ųjų metų kasmet ši diena švenčiama ir Lietuvoje. Visą kovo mėnesį vyksta renginiai, skirti supažindinti Lietuvos žmones su frankofonijos kultūra, politika, istorija, Lietuvoje esančiais frankofoniškais objektais.

Jau tapo tradicija kovo mėnesį, bendradarbiaujant su miesto mokyklų prancūzų kalbos mokytojomis ir jų mokiniais, organizuoti frankofonijos dienai skirtus renginius. Ta proga kovo 20 d. į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salę rinkosi prancūzų kalbos besimokantys 5 ir 6 klasių mokiniai iš A. Vienuolio progimnazijos bei A. Baranausko pagrindinės mokyklos kartu su mokytojomis Jaune Bimbiene ir Elvyra Samuoliene.

Skambant prancūziškai muzikai žaidėme susipažinimo žaidimą „Je m´appel…“. Po to mokiniai sakė dėkingumo žodžius vieni kitiems, naudodami stebuklingą prancūzišką žodį „Merci“. Pasikartoję prancūzų kalbos abėcėlę, vaikai rašė žodžius, prasidedančius abėcėlės pirma raide. Daugiausia buvo užrašyta tokių žodžių: bonbon, femme, chien, cheval, bonjour, rue, pomme. Smagu buvo ne tik rašyti, bet ir sudėti bei skaityti žodžius iš pabirusių atskirų raidžių.

Kruopščiai padirbėję, nutarėme šiek tiek atsipalaiduoti ir pajudėti skambant nuotaikingai Lou & Lenni-Kim dainai “Miraculous”.

Draugiškai pasiskirstę į dvi komandas svečiai pagilino žinias dalyvaudami viktorinoje „Apie Prancūziją“. Ne visi klausimai buvo lengvi, bet mokiniai noriai domėjosi, su kuria šalimi Prancūzija neturi sienos, kiek gyventojų gyvena, kiek sūrio rūšių yra Prancūzijoje, kas yra knygos „Aplink žemę per 80 dienų“ autorius, ar tiesa, kad Eifelio bokštas aukštesnis už Vilniaus televizijos bokštą ir pan.

Salėje buvo eksponuojama prancūziškų vaikiškų knygų paroda. Susipažinę su knygomis, mokiniai šventę tęsė vaišindamiesi tradicinėmis prancūziškomis vaišėmis: skrebučiais su džemu, šokoladiniu kremu, arbata, saldainiais.

Džiugu, kad prancūzų kalba svečius apjungė, suvienijo. Buvo gera kartu leisti laiką, dalintis patirtimis ir patarimais apie Prancūziją.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija