You are currently viewing Karpinių paroda „Užuolaidėlės“

Karpinių paroda „Užuolaidėlės“

Kurklių bibliotekoje eksponuojama Virgitos Kalinovienės karpinių paroda „Užuolaidėlės“.

Virgita užaugo Utenoje, baigė tuometinę Teofilio Tilvyčio vidurinę mokyklą (dabar Saulės gimnazija). Įstojo į medicinos mokyklą felčerės specialybę, atvyko į Anykščius. Pradėjo dirbti Anykščių PSPC GMP padalinyje skubios pagalbos slaugos specialiste, čia dirba iki šiolei.

Su menais draugauja nuo vaikystės. Mėgsta piešti, eksperimentuoti įvairia technika. Baigė dailės mokyklą. Augindama vaikus savo mėgstamą užsiėmimą buvo užmiršusi. Atgaivino tik pradėjusi lankyti suaugusių dailės studiją. Susidomėjo japoniška tapyba, piešimu ant šilko. Pradėjo daryti atvirukus. Prieš Kalėdas darbe langus puošė karpiniais. Su karpiniais pirma pažintis prasidėjo dar mokyklos suole. Pirmoji mokytoja ir skatintoja buvo ir yra tautodailininkė Odeta Bražėnienė. Paskatinta ir kitų „žirklučių meistrų“ pradėjo dalyvauti pleneruose Niuronyse, respublikinėse parodose: Rokiškyje – „Karpinių ažūrai“, Tauragnuose – „Iš žiniuonės skrynios“. Surengė kelias asmenines parodas savo darbovietėje, Anykščių gatvės galerijoje, Andrioniškio, Anykščių ir Svėdasų bibliotekose.

Šiuo metu piešimas ir karpiniai yra atgaiva sielai grįžus po budėjimo. Kiekvienais metais dalyvauja rajoninėje tautodailės parodoje. Buvo pakviesta rengti parodas – Vilniaus medicinos bibliotekoje. Rūdiškių, Tiltų, Kavarsko, Šerių, Debeikių bibliotekose. Antri metai dalyvauja Panevėžio regiono tautodailės parodoje.


Parodoje eksponuojama 11 darbų.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą nuo 2023-05-20 d. iki 2023-06-17 d.

Kurklių bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė
Nuotraukos Gražinos Adomavičiūtės