You are currently viewing Žaisk „Draugoteką“ – geriau pažink save

Žaisk „Draugoteką“ – geriau pažink save

Gegužės 17 dieną Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje viešėjo Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su auklėtoja. Jaunieji bičiuliai dalyvavo edukacinėje programoje žaidžiame „Draugoteką“.

Mokiniai susipažino su žaidimo „Draugoteka“ virtualios bibliotekos erdvėse veikiančiais penkiais nepažįstamais paaugliais-personažais, turinčiais skirtingus pomėgius, įpročius, būdo savybes, patirtis ir kviečiančiais susidraugauti bei kartu skaityti knygas.

Užsiėmimo metu dalyviai „susitiko“ su vienu iš žaidimo personažų, judėjimo negalią turinčia mergina Saule ir susipažino su jos gyvenimo istorija. Mokiniai smalsiai ieškojo atsakymų norėdami sužinoti kokia buvo Saulė, kaip ji sprendė sunkias problemas. O suprasti  Saulės gyvenimo sunkumus ir nugalėti atsiradusius iššūkius padėjo knygos A. Marshall „Aš moku šokinėti per balas“, K. Paterson „Tiltas į Terabitiją“, O.Q. Rauf „Berniukas klasės gale“, kurios pasakoja apie negalią turinčius ar kitokius knygų herojus.

Norėdami geriau pažinti save ir kitus, mokiniai žaidė žaidimą „Ar mes panašūs?“. Taip jie bandė atskleisti ryškiausias savo ir įvardinti draugo būdo savybes ar charakterio bruožus. Pagal tai, jie vieni kitiems parinko knygas iš „Draugotekos“ knygų kolekcijos.

Edukacines veiklas paįvairino ir judrūs žaidimai, į kuriuos noriai įsitraukė ne tik aštuntokai, bet ir jų auklėtoja.

Šis edukacinis užsiėmimas – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė. Žaisk – ateik – skaityk!

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija

Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės nuotraukos