You are currently viewing Tapybos darbų paroda „Žemės spalvos“

Tapybos darbų paroda „Žemės spalvos“

Debeikių bibliotekoje eksponuojama Rimos Bartkienės tapybos darbų paroda „Žemės spalvos“.

Rima gimė ir užaugo Klaipėdos mieste, mokėsi Kauno politechnikos institute.
Apie 10 metų dirbo elektronikos institute Kaune, vėliau 3 metus mokytojavo mokykloje, dėstė matematiką.

2001 m. išvyko į JAV, kur 16 metų gyveno ir mokėsi. Baigė CAD (Computer Assisted Design) TCL (Technical College of the Lowcountry). Savarankiškai studijavo dailę ir meno istoriją. Anglų k. studijavo USCB (University of South Carolina Beaufort).

Šiuo metu gyvena Anykščių rajone, Debeikių seniūnijoje, Ramuldavos kaime.

Rima rašo: „Kiek prisimenu save, aš visada norėjau tapti dailininke. Pradėjau paišyti dar ankstyvoje vaikystėje, bet vėliau studijuoti buvo neįmanoma. Aplinkinių žmonių požiūriai, o dar ir šeima, tai dar kažkas vis neleido paimti teptuko su palete. Taip laikas bėgo, kol galiausiai atsidūriau „Naujajame pasaulyje“.
Su visa jėga, aš pasinėriau į dailės studijas. Viską, ką išmokau apie tapybą, bei kūrybą, tai skaitydama ir studijuodama įvairią literatūrą.
Išklausiau daugelio dailės istorijos ir kritikos paskaitų kaip profesoriaus William Kloss, profesorės Sharon Latchaw Hirsh, profesoriaus Richard Brettell, profesorės Catherine B. Scallen ir kt.
Paišyti ir tapyti mokiausi iš dailininkų David Curtis, Robert Liberace, Ken Howad RA, Jeffrey Watts, Robert Brindley RSMA, Lela Harty, Perri Sparks, Dan Thompson, Sharon Sprung, Erik Koeppel ir kt.

Aš mokiausi pas amerikiečių impresionistę Candace Lovely. Vėliau mes eidavome kartu tapyti. Turėjom daug gerų momentų, nutapėm nemažai paveikslų.
Pastaruoju metu tapau tik su aliejumi.

2018 m. Nikodemo Ivanausko vardo premijos laimėtoja (1 vieta)“.

Parodoje eksponuojama 14 tapybos darbų.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki balandžio 29 d.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Ingridos Markuns nuotraukos