You are currently viewing Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarys

Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarys

Primename, kad Viešosios bibliotekos erdvėse veikia Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarys.
 
Tarpukariu I. Girčys (1903–1989) buvo vienas svarbiausių ir produktyviausių spaudos fotografų, kuriam spaudė ranką ir už nuotraukas dėkojo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, tuometinės vyriausybės nariai, prieškario laikų įžymybės. Pasak menotyrininko Tomo Ivanausko, fotomenininkas tarpukariu pagal savo atliktų darbų reikšmę ir aktyvumą buvo vienas geriausių to meto fotografų. Straipsnių, kuriuos I. Girčys rašė apie fotografiją, dėka fotomenininko vardas buvo įtrauktas į menotyrininkių Margaritos Matulytės ir Agnės Narušytės parengtą monografiją „Camera obscura: Lietuvos fotografijos istorija, 1839–1945“ (2016 m.).
 
Anykštietiškas pokario I. Girčio fotonuotraukų periodas be galo reikšmingas anykštėnams, nes fotometraštininko darbai – tai vaizdinė Anykščių enciklopedija.
 
Atminimo kambaryje eksponuojami I. Girčio fotonuotraukose užfiksuoti prieškario Kauno ir pokario Anykščių vaizdai, pristatoma fotomenininko biografija ir tarpukario žurnalų, kuriems fotografas siuntė savo nuotraukas bei straipsnius, viršelių nuotraukos. Lankytojai išvys fotografo fotoaparatus ir metalo dailininko Romualdo Inčirausko sukurtą metalo plastikos kompoziciją fotografui I. Girčiui atminti (2018 m.).
 
Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambaryje laukiami ir moksleiviai, ir suaugusieji. Atminimo kambarį galima aplankyti Viešosios bibliotekos darbo valandomis.