You are currently viewing Sensoriniai skaitymai „Prisiminimų beieškant“

Sensoriniai skaitymai „Prisiminimų beieškant“

     Saulėtą ir karštą birželio 27 d. Debeikių bibliotekos bibliotekininkė Ingrida lankėsi Aknystų socialinės globos namuose Debeikių filiale ir skaitė sensorinius skaitymus pagal metodinę priemonę  „Prisiminimų beieškant“. Terapiniam užsiėmimui buvo parinkta pasakojimo tema „Poilsis prie jūros“.

      Naktys dabar trumpos, o dienos ilgos. Daugeliui prasideda vasaros atostogos. Visi skuba pamatyti jūrą – sėda į automobilius, traukinius ir važiuoja pajūrio link. Palanga, Šventoji, Nida, Klaipėda ir kiti pajūrio miestai prisipildo poilsiautojų. Debeikių filialo gyventojai išklausę pasakojimo tekstą, buvo pakviesti pasidalinti prisiminimais apie keliones ir poilsį prie jūros.

     Pirmoji prisiminimais pasidalino vyriausia gyventoja – 86 metų Birutė. Ji pasakojo, kad anksčiau  daug laiko praleisdavo Palangoje pas tetą. Prisiminė, kad tuo metu poilsiautojai buvo drausmingesni, jūra buvo labai  švari, žmonėms buvo draudžiama vaikščioti per kopas, o pagrindinė Jono Basanavičiaus gatvė buvo smėlėta, ir ne tokia triukšminga kaip dabar.

     Susitikimo metu gyventojai prisiminė daug įdomių ir nuotaikingų istorijų. Netoli tilto buvo galima nusifotografuoti su papūga ar beždžionėle. Robertas pradžiugino visus pasidalindamas savo nuotraukomis, kuriose galima pamatyti linksmas šeimos akimirkas, kurias praleido kartu poilsiaudami pajūryje.

    Socialinė darbuotoja Diana pasidalino svajone, kad labai norėtų su gyventojais nuvykti į pajūrį. Nuoširdžiai linkime, kad ši svajonė išsipildytų.

 

Ingrida Markuns

Debeikių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Ingridos Markuns ir Dianos Smailienės