You are currently viewing Tarptautinė vaikų knygos diena Debeikių bibliotekoje

Tarptautinė vaikų knygos diena Debeikių bibliotekoje

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

2023 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“.
Šių metų kreipimasis yra iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir gerai žinomos graikų iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatas. Jie norėjo drauge atšvęsti vaikų knygos galią, propaguojant lygybės, įvairovės ir įtraukties vertybes, o taip pat kurti žmonių ryšius, pasitelkdami toleranciją ir supratimą.
Vaikų knygos dieną Debeikių bibliotekoje paminėjome įvairiomis edukacinėmis veiklomis.

Pirmieji dalyvavo Debeikių skyriaus 1-2 klasių mokiniai su mokytoja Gražina.
Veiklos metu bibliotekininkė Ingrida dalyvius pakvietė apžiūrėti Vidos Valiulytės spalvintų darbų parodą „Mes iš pasakų“. Susipažinę su knygų personažais mokytoja Gražina išraiškingai skaitė lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Visi kartu aptarėme pasakos siužetus ir pagrindinius knygos veikėjus.

Toliau vyko kūrybinė veikla – mokiniai debesėliuose piešė pasakos personažus ir pabaigoje smalsiai dėliojo dėliones.

Įvairias veiklas toliau tęsėme su Debeikių skyriaus 3-4 klasių moksleiviais ir mokytoja Ina Komarova, kurios vyko Debeikių bibliotekoje.

Jos metu dalyviai susipažino su spalvintų darbų parodą, pristatė perskaitytą P. Norvilos „Strykt pastrykt!“ pasaką, dėliojo pasakos paveiksliukus eilės tvarka, sprendė kryžiažodį ir atsakinėjo į įvairius klausimus apie knygas.

Minėdami šią dieną vaikai suprato – knyga padeda atsakyti į visus klausimus.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns