You are currently viewing Paroda „Rankdarbių paveikslų archyvas“ Debeikių bibliotekoje

Paroda „Rankdarbių paveikslų archyvas“ Debeikių bibliotekoje

Debeikių bibliotekoje nuo sausio 21 d. eksponuojama Danguolės Kostinienės paroda „Rankdarbių paveikslų archyvas“.

Apie save Danguolė ir kūrybą pasakoja:
Esu gimusi Bebarzdžių kaime, Debeikių seniūnijoje. 30 metų gyvenu Puodžių kaime. Mano pagrindiniai rankdarbiai buvo mezgimas ir siuvimas.
Kadangi gyvenu kaime, tai siuvimo darbai buvo labai paprasti – kilimėliai prie durų, prie lovų iš nenaudojamų drabužių skiaučių. Senas kėdes „apvilkdavau“ taip pat iš nenaudojamų drabužių audinių.
Rankdarbiai iš odos ir akmenėlių prasidėjo neplanuotai ir be jokių idėjinių minčių. Mano sūnus Žilvinas lankė Debeikių vidurinę mokyklą ir buvo per mažas pasigaminti darbelių pardavimui Kaziuko mugėje, kurią mokykla tradiciškai kasmet organizuodavo.
Nutariau padėti Žilvinui dvejus metus, o trečiaisiais pastebėjau, kad jau pati įsitraukiau ir sustoti nebegalėjau. Gaila būdavo išmesti nekokybiškų arba per smulkių bei per didelių žaliavų, todėl ir suklijavau į rėmelius kaip į „archyvą“. Paveikslai kitokie, gal netgi ir per daug keisti, minčių sukelia ir klaustukų taip pat.

Parodoje eksponuojama 10 rankdarbių paveikslų, tokiais pavadinimais: „Fantazija“, „Medeliai metų laikuose“, „Rankdarbių archyvas“ „Naktis – diena“.

Kviečiame aplankyti rankdarbių parodą bei pasigrožėti nuostabiais darbais.

Paroda veiks iki kovo 15 d.

Debeikių bibliotekos informacija