You are currently viewing Išskirtinis gyvenimas su “Draugoteka”

Išskirtinis gyvenimas su “Draugoteka”

Birželio 5 dienos popietę bibliotekoje viešėjo Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 7B klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Daiva Juodeliene. Bibliotekininkių kvietimu, puikiai nusiteikę baranauskiečiai atvyko dalyvauti edukacinėje programoje žaidžiame „Draugoteką“.

Mokiniams buvo pristatyti penki žaidimo „Draugoteka“ virtualios bibliotekos erdvėse veikiantys nepažįstami paaugliai-personažai: Luna, Elijus, Klaudija, Saulė ir Jonas, turintys skirtingas patirtis, įpročius, pomėgius ir būdo savybes.

 Edukacinio užsiėmimo metu septintokai susipažino ir stengėsi „susidraugauti“ su šio žaidimo personažu Saule bei išgirsti jos gyvenimo istoriją. Todėl mokiniai smalsiai ieškojo atsakymų norėdami sužinoti kokia buvo Saulė, kaip ji sprendė sunkias problemas. O suprasti  Saulės gyvenimo sunkumus ir nugalėti atsiradusius iššūkius padėjo knygos A. Marshall „Aš moku šokinėti per balas“, K. Paterson „Tiltas į Terabitiją“, O.Q. Rauf „Berniukas klasės gale“, pasakojančios apie negalią turinčius ar kitokius knygų herojus.

Paklausus septintokų, jei apie Saulę reikėtų parašyti knygą, koks būtų knygos pavadinimas?, jie greitai vardino sugalvotus pavadinimus: “Kliūtys manęs nestabdo“, „Išskirtinis gyvenimas“, „Aš esu greitis“ ir kitus.

Norėdami geriau pažinti save ir kitus, mokiniai žaidė žaidimą „Ar mes panašūs?“. Taip jie bandė atskleisti ryškiausias savo ir įvardinti draugo būdo savybes ar charakterio bruožus. Pagal tai, mokiniai vieni kitiems parinko knygas iš „Draugotekos“ knygų kolekcijos.

Edukacines veiklas paįvairino ir judrūs žaidimai, į kuriuos noriai įsitraukė ne tik septintokai, bet ir jų auklėtoja.

           Šis edukacinis užsiėmimas – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė. Žaisk – ateik – skaityk!

                                                                         Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija

                                                                         Nuotraukos Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės