You are currently viewing Gyvatės kojos… arba, kodėl svarbu kalbėti apie žmones su negalia

Gyvatės kojos… arba, kodėl svarbu kalbėti apie žmones su negalia

Lapkričio 23 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje su anykštėnais susitiko filosofijos mokslų daktarė Jurga Jonutytė ir humanitarinių mokslų daktarė Giedrė Šmitienė. Viešnios atvyko pristatyti savo knygą „Gyvatės kojos: negalios samprata gyvenimo pasakojimuose“.

Tai knyga apie negalios problemas, apie tai, kaip svarbu apie jas kalbėti. Žmogaus kūno negalia kaip niekas kitas išryškina tai, kad gyvenimas kaskart vis kitaip susiklosto, kad turi daugybę sluoksnių bei prasmių.

Savo knygoje autorės kalbina 23 žmones su negalia ir pasakoja jų istorijas. Įdomi detalė, kad pati pirmoji kalbinta herojė yra anykštėnė Rita Skorochodovaitė. Klausydamos įvairių istorijų, mokslininkės bando išsiaiškinti, kodėl atskiriami žmonės, kas brėžia ribą tarp sveikųjų ir neįgaliųjų. Nors, kaip sako viena iš autorių J. Jonutytė: „ateis laikas, kai negalią priimsime tik kaip vieną iš daugybės žmogaus bruožų“.

Knygos autorės noriai atsakinėjo į renginio dalyvių klausimus, kurių buvo išties nemažai. Sužinojusios, kad biblioteka dar neturi šios knygos, padovanojo ją bibliotekai.

Judita Skačkauskienė