You are currently viewing EBRU meno technika piešti paveikslai

EBRU meno technika piešti paveikslai

Surdegio bibliotekoje nuo 2023 gruodžio 11 d. iki 2024 sausio 31 d. eksponuojami EBRU technika piešti paveikslai.

EBRU meno technika – tapymas ant vandens. Tai ne tik meninė veikla, leidžianti realizuoti kūrybinį potencialą, tačiau terapinė ir edukacinė veikla.

Ebru menas atkeliavo iš Tolimųjų Rytų – Kinijos ir Japonijos. Ši technika šiose šalyse žinoma nuo senovės. Iš kur vėliau pasiekė Turkiją, vėliau Europą, o neseniai ir Lietuvą. Naudojant šią techniką sukuriami originalūs, niekada nepasikartojantys raštai. Tai veikla, leidžianti kiekvienam pasijusti menininku.

Ebru meno technikoje naudojamos tik natūralios, žmogui ir gamtai nekenksmingos priemonės. Dažai išgaunami iš gamtos, jiems intensyvumo suteikiama įlašinant jaučio tulžies. Šie dažai padengia Ebru indą, kuris pripildomas vandens sumaišyto su jūros dumbliais. Toliau specialių teptukų ir lazdelių pagalba formuojami raštai. Tada ant vandens paviršiaus ištiesiamas popieriaus lapas ir ant jo persikelia unikalus paveikslas. Galima naudoti ne tik popieriaus lapą, bet ir audinį, medį, keramiką, stiklą ar metalą.

Šiuos paveikslus sukūrė Anykščių rajono socialinių paslaugų centro, Dienos centro asmenims su negalia padalinio lankytojai.

Maloniai kviečiame apsilankyti!


Rita Liutkevičiūtė
Surdegio filialo bibliotekininkė