You are currently viewing Draugystės vėliavėlės

Draugystės vėliavėlės

Kovo 8 dieną viešojoje bibliotekoje įkurtame Ukrainos knygų centre vyko pamokėlė, kurioje dalyvavo Antano Baranausko pagrindinės mokyklos jungtinės ukrainiečių ir lietuvių klasės ketvirtokai ir jų mokytoja Rasa Rukšienė. Pirmoji pamokėlės dalis buvo skirta poeto, dailininko, visuomenininko ukrainiečio Taraso Ševčenkos 210-osioms metinėms paminėti. Bibliotekos savanorė Olėna Gorinova vaikams pristatė Taraso Ševčenkos gyvenimo istoriją, supažindino vaikus su jo kurta poezija, tapytais paveikslais.

Susipažinus su garsiuoju Ukrainos kūrėju, viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė uždavė vaikams svarbų klausimą – kokia svarbi šventė artėja? Pasirodo, švenčių turime daug! Ir kovo 8-oji – tarptautinė moters diena, ir tik ką praūžusios Kazimierinės – iš bibliotekos vaikai skubėjo į mokykloje rengiamą Kaziuko mugę. Be abejonės buvo paminėta ir Taraso Ševčenkos kovo 9 d. švenčiama gimimo diena – įsitikinome, kad mokiniai įdėmiai klausėsi istorijų apie Ukrainos tėvu tituluojamą poetą. Ir žinoma – kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Sujungdami šias dvi svarbias datas – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir T. Ševčenkos 210-ąsias gimimo metines su vaikais diskutavome apie tautų panašumus ir skirtumus, kalbėjome, kaip svarbu nepamiršti savo tautos istorijos, ją kūrusių žmonių.

Pamokėlę užbaigėme dirbtuvėlėmis – ketvirtokai gamino vėliavėles. Lietuviai spalvino Ukrainos vėliavėles, o ukrainiečiai – Lietuvos.

Tikime, kad vaikai, pažindami klasės draugų tautų istorijas ne tik praplės akiratį, bet ir taps artimesni, bendruomeniškesni, didžiuosis savo šalimis.

Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės