You are currently viewing Vaikų ir jaunimo draugas 2023 – Viešosios bibliotekos filialas Istorijų dvarelis
[:lt]Apdovanojimas „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas 2023“[:]

Vaikų ir jaunimo draugas 2023 – Viešosios bibliotekos filialas Istorijų dvarelis

Gegužės 9 dieną Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos (LSVBA) organizuojama konferencija „Bibliotekos XXI amžiuje: patirtis ir ateities įžvalgos“, į kurią susirinko Lietuvos viešųjų bibliotekų vadovai ir specialistai. Renginio metu buvo aptartos ne tik bibliotekų vykdomos veiklos bei tyrimai, bet ir sulaukta LSVBA Metų nominacijų konkurso rezultatų paskelbimo.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos filialas Istorijų dvarelis laimėjo LSVBA Metų nominaciją kategorijoje „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas 2023“. Apdovanojimą už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu, skatinant kūrybiškumą, integraciją ir parnerystę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorei Jurgitai Bugailiškienei įteikė asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

LSVBA organizuoja Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių Metų nominacijų konkursą jau vienuoliktą kartą. Nominacijos teikiamos siekiant skatinti kūrybingai ir inovatyviai dirbančias viešąsias bibliotekas bei jų padalinius (filialus), įvertinant geriausius jų pasiekimus, bei norint informuoti visuomenę apie Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) išskirtinę veiklą, didinti jų žinomumą.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos filialas Istorijų dvarelis – tai 2019 m. įsteigta inovatyvi edukacinė erdvė, suteikianti sąlygas interaktyviam Anykščių krašto istorijos ir kultūros pažinimui. Interaktyviai įrengta ekspozicija leidžia lankytojams netikėtu kampu pristatyti žinomus istorinius faktus bei atrasti ir išryškinti mažiau žinomas detales. Pasitelkus interaktyvią ekspoziciją, Istorijų dvarelyje vykdomos edukacijos tampa žaismingu mokymosi būdu.

2023 metais Viešosios bibliotekos filiale Istorijų dvarelis ir jo organizuotose veiklose bei renginiuose fiziškai apsilankė 4889 lankytojai. Iš jų – 3866 vaikai iki 14 metų. Istorijų dvarelio darbuotojos suorganizavo 40 renginių, 1 parodą, 1 spektaklį-performansą, parengė 48 edukacines programas, surengė 2 stovyklas, pravedė 34 ekskursijas su išankstine registracija ir 55 ekskursijas pavieniams asmenims, šeimoms, pravedė 25 vaikų gimtadienius su integruotomis šventinėmis edukacinėmis veiklomis. 2023 m. filialo darbuotojos sukūrė naują edukaciją „Istorijų dvarelio žemėlapis“ ir ją pritaikė vartotojų poreikiams, buvo patobulinta esama interaktyvi ekskursija „Šešėlių teatras“. Aštuonios filialo edukacinės programos yra įtrauktos į Kultūros paso paslaugų rinkinį. Bendradarbiaujant su partneriais buvo organizuotas festivalis šeimai „Nuotykiai tęsiasi“, kuriame apsilankė apie 900 lankytojų iš visos Lietuvos.

Kartu su partneriais – Šiaurės ministrų tarybos biuru Istorijų dvarelyje buvo vykdomas projektas „Ukrainian Stories“ – organizuotos veiklos ukrainiečiams moksleiviams, besimokantiems Anykščių mieste. Kalėdiniu laikotarpiu, bendradarbiaujant su A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniu muziejumi, buvo organizuotas Kalėdinis renginys Ukrainai ir ukrainiečių bendruomenei Anykščiuose, kurio metu vaikams pabėgėliams iš Ukrainos įteiktos Kalėdinės dovanos.

Džiugu, kad kruopštus ir atsakingas darbas, drąsus požiūris į naujoves, nebijant iššūkių, buvo vainikuojamas apdovanojimu. Dar nespėjusius apsilankyti Istorijų dvarelyje laukiame atvykstant, o jau apsilankiusius jame kviečiame vėl sugrįžti!