You are currently viewing Užgavėnės – blynais kvepianti šventė

Užgavėnės – blynais kvepianti šventė

Užgavėnės – didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Pagrindiniai šios šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. O kokios gi Užgavėnės be blynų, saulės simbolio? Tikima, kad jei per Užgavėnės gerai ir sočiai valgysi blynus, būsi sotus ir stiprus.

Troškūnų seniūnijoje su šeimomis dirbančios socialinės darbuotojos G. Maldaikytė ir L. Jakniūnaitė pakvietė vaikus ir mamas Užgavėnes pasitikti praktine veikla. Vaikai išmoko, kaip greitai ir be didelių sunkumų, pasigaminti kaukes, o darbuotojos ir mamos kepė blynus, dalinosi blynų receptais. Jaukiai susėdę bibliotekoje valgėme blynus su įvairiomis uogienėmis, kalbėjomės apie Užgavėnių tradicijas anksčiau ir dabar. Kiekvienas dalyvis namo išėjo su savo paties padaryta kauke ir naujomis žiniomis apie šią seniau be galo svarbią šventę.

Galbūt šiandien Užgavėnės daugiau žaismės ir atsipalaidavimo nuo kasdienybės šventė, tačiau savo populiarumo nepraranda. Užgavėnės švenčiamos kiekviename mieste, kiekviename kaimelyje, kiekvienoje mokykloje ar vaikų darželyje, nes kiekvienos tradicijos saugojimas puoselėja lietuvių kultūrą.

Aurėlija Deveikienė
Troškūnų bibliotekos bibliotekininkė