You are currently viewing Trys karaliai aplankė Budrių bendruomenę

Trys karaliai aplankė Budrių bendruomenę

Jau nuo seno tą dieną Lietuvos kaimuose ir miestuose vaikščiodavo persirengėliai.

Vyrai apsirengdavo senoviškais drabužiais, vaizduodavo vaidilas, krivius, senovės karius. Taip pasipuošę jie lankė sodybas, kuriose giedodavo, linkėdavo namų šeimininkams sėkmės, gero derliaus ir sveikatos. Tą dieną žiemos šventės tarsi nusirengia spalvingąjį girliandų, puošnių eglučių rūbą.

Biblioteka prieš pat šventę gavo žinutę, kad Trys karaliai sausio 6 dieną aplankys biblioteką ir bendruomenę ir ten paliks krepšį dovanų.

Susirinko būrys bendruomenės narių ir iš ties, parodų ir rankdarbių galerijoje „Pienė“, rado kažką paslaptingo, apgaubto žvaigždėtu užtiesalu ir užrašu – Trijų karalių dovanos. Susėdę ir neskubėdami atidengti paslaptingo užtiesalo, visi prisiminė, kokia nuostabi buvo tradicinė išvyka į mišką, kasmet rengiama gruodžio 30 dieną ir vadinama „Žvėrelių naujieji metai“. Tuomet dalyvių susirinko gausybė. Virė jie draugystės plovą, išsitraukė 2024 metų laimę ir paliko savo draugams žvėreliams ir paukšteliams dovanų – grūdų, obuolių, morkų, burokėlių.

Po nuostabaus ir šilto pasibuvimo miške, bendruomenės jaunimas suorganizavo bendrą Naujųjų metų sutikimą, bendruomenės salė buvo pilnutėlė, ir smagu, kad Naujuosius sutiko – vaikai, suaugę, senjorai ir dvi viešnios iš Ukrainos. Pasidžiaugus prisiminimais, teisė atidengti Trijų karalių dovanas buvo suteikta bendruomenės meninių idėjų lyderei Stasei Rulevičienei, o ten – didžiulis krepšys su šviežiai iškeptomis bandelėmis su varške, kopūstais garavo ir dar saldžių dovanų pridėta. Greitai buvo išvirta kava, visi gyrė Tris karalius, kad jie tokie šaunūs kepėjai ir aptarė sekančius projektus bibliotekai ir bendruomenei 2024 metais. Šventės pabaigoje buvo nupuošta eglutė ir smagūs bibliotekos skaitytojai ir bendruomenės nariai šiltais apkabinimais atsisveikino ir pažadėjo susirinkti per Užgavėnes, varyti žiemą iš kiemo.

Viešosios bibliotekos Budrių filialo informacija