You are currently viewing Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia Bibliotekos vartotojus nemokamai mokytis ir dalyvauti nuotoliniuose kursuose!

Kovo 6 dieną, 10 val. – Medijų ir informacinis raštingumas: renkamės, vertiname, valdome. 1 dalis
Registracija: https://docs.google.com/…/1MTxaN3dlNT6z0kmwywzrZl…/edit

Kovo 8 dieną, 10 val. – Medijų ir informacinis raštingumas: renkamės, vertiname, valdome. 2 dalis
Registracija: https://docs.google.com/…/1i4e9n0AK…/edit

Mokymų trukmė: iki 1.30 val.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Užsiregistravusiems dalyviams į el. paštą bus atsiųstas dalyvavimo patvirtinimas ir likus dienai iki mokymų atsiųsime prisijungimo prie mokymų nuorodą per Microsoft Teams programą.

Trumpai apie mokymus: pirmos dalies mokymuose sužinosite, kuo skiriasi informacinis raštingumas nuo medijų raštingumo, taip pat išgirsite apie medijų įvairovę bei naujas jų formas ir kodėl tradicinė žiniasklaida nebėra tokia aktuali. Bus gilinamos žinios apie neteisingos informacijos tipologiją, propagandą ir šio termino priešistorę: kokiais pavidalais ir kokiu tikslu ji plinta tam tikrose visuomenės srityse, aptarsime jos teigiamas ir neigiamas puses, nagrinėsime, kuo skiriasi propaganda nuo dezinformacijos ir kokie yra jų analizės būdai.

Antros dalies mokymuose bus nagrinėjama, kas yra naujienos, kokie yra jų atrankos kriterijai, kodėl netikrų naujienų internetinėse platybėse yra žymiai daugiau negu tikrų. Išgirsite patarimų, kaip atskirti dirbtinio intelekto sukurtas nuotraukas, kaip atpažinti netikras paskyras ir, kas tie troliai su botais, egzistuojantys dezinformacijos srautuose. Bus aptarta, kaip medijos veikia mūsų mąstymą ir kodėl mes tampame priklausomi nuo jų bei bus atskleistos pagrindinės taisyklės, kaip pasirinkti patikimus informacinius šaltinius, juos kritiškai vertinti ir valdyti.

Mokytis taip pat galite ir atvykę ir į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką. Suteiksime jums prieigą prie kompiuterio Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriuje ir padėsime prisijungti.

Daugiau apie Nacionalinės bibliotekos mokymus rasite čia: https://lnb.lt/paslaugos/lankytojui/mokymai (kovo mėnesio mokymai vartotojams bus įkelti jau kovo 1 dieną).