You are currently viewing Tegyvuoja draugystė – Vive l’amitié

Tegyvuoja draugystė – Vive l’amitié

Kovo 20-ąją minima tarptautinė frankofonijos, arba prancūzų kalbos diena. Ši diena simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką pasaulyje. Nuo 2000-ųjų metų kasmet ši diena švenčiama ir Lietuvoje. Visą kovo mėnesį vyksta renginiai, skirti supažindinti Lietuvos žmones su frankofonijos kultūra, politika, istorija, Lietuvoje esančiais frankofoniškais objektais.

Jau tapo tradicija kovo mėnesį, bendradarbiaujant su miesto mokyklų prancūzų kalbos mokytojomis ir jų mokiniais, organizuoti frankofonijos dienai skirtus renginius. Ta proga kovo 20 d. į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką rinkosi Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytojos Elvyros Samuolienės prancūzų kalbos mokomi mokiniai.

Simboliškai renginį pradėjome prancūzų kalbos plytelės „Bonjour“ pristatymu. Tai viena pirmųjų plytelių, kuri papuošė Kalbų alėją.

Vėliau, skambant prancūziškai muzikai, bibliotekos salėje žaidėme susipažinimo žaidimą „Je m´appel…“. Mokiniai prisiminė stebuklingą prancūzišką žodį „Merci“. Pasikartoję prancūzų kalbos abėcėlę, jie rašė žodžius, kurie baigiasi raide „O“. Dažniausiai kartojosi žodis „Zéro“. Smagu buvo ne tik rašyti, bet ir patiems skaityti užrašytus žodžius. Kruopščiai padirbėję, nutarėme šiek tiek atsipalaiduoti ir pajudėti skambant nuotaikingai Lou & Lenni-Kim dainai “Miraculous”.

Draugiškai pasiskirstę į keturias komandas svečiai pagilino žinias dalyvaudami viktorinoje „Apie Prancūziją“. Ne visi klausimai buvo lengvi, bet mokiniai noriai domėjosi, su kuria šalimi Prancūzija neturi sienos, kiek gyventojų gyvena, kiek sūrio rūšių yra Prancūzijoje, kas yra knygos „Aplink žemę per 80 dienų“ autorius, ar tiesa, kad Eifelio bokštas aukštesnis už Vilniaus televizijos bokštą ir pan.

Salėje buvo eksponuojama prancūziškų vaikiškų knygų paroda.

Susipažinę su knygomis, mokiniai šventę tęsė vaišindamiesi tradicinėmis prancūziškomis vaišėmis: bagetėmis su džemu, šokoladiniu kremu, kakava ir saldainiais.

Džiugu, kad prancūzų kalba mokinius apjungė, suvienijo. Buvo gera kartu leisti laiką, dalintis patirtimis ir patarimais apie Prancūziją.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos