You are currently viewing Tarptautinė vaikiškos knygos diena Kurklių bibliotekoje

Tarptautinė vaikiškos knygos diena Kurklių bibliotekoje

Mano knygelės dar plonos,

Mėlynos, žalios, raudonos.

Daug piešinėlių dailių, paukščių, žvėrelių, gėlių…

(J. Marcinkevičius)

Balandžio 2- oji – žymiojo danų  pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. O nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

Šių metų tema „Aš esu knyga, paskaityk mane“. Kurklių bibliotekoje štai ir praėjo Tarptautinė vaikiškos knygos diena, palikdama gražų prisiminimą. Vaikai rinkosi į užburiantį knygų pasaulį biblioteką. Vartė ir tyrinėjo savo turimas ir galbūt jau kiek primirštas knygeles.

Šia gražia proga bibliotekininkė Gražina skaitė knygą P. Norvilos „Strykt pastrykt“. Linksma paveikslėlių knyga apie šiuolaikinį kiškį Steponą. Kiškis sugalvojo paskaityti knygą miško gyventojams. Meškai trūko medaus ir bičių, ežiui – obuolių, šernui – gilių, voverei – paveikslėlių. Lapei apie prabangą ir drabužius, vilkui apie įrankius, o karvei – apie skraidančius robotus. Tik kiškio šeimynai nepritrūko nieko ir knyga labai patiko. Kiškis labai džiaugėsi tuo ir suprato, kad nieko nėra neįmanomo, jei labai nori. Po perskaitytos knygos vaikai piešė knygos personažus. Vaikų piešiniai džiugina lankytojus, o vaikai įdėmiai apžiūrinėja piešinius.

Puoselėkime santykį su knyga nuo pat vaikystės, nes knyga – viena iš galingiausių priemonių  suvokti aplink supantį pasaulį ir save patį.

Kurklių bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė

Nuotraukos Laimutės Pupelienės