You are currently viewing Tapybos parodos „Jausmai ir teptukas“ atidarymas Debeikių bibliotekoje

Tapybos parodos „Jausmai ir teptukas“ atidarymas Debeikių bibliotekoje

Rugsėjo 21 d. Debeikių bibliotekoje vyko Ievos Bešės ir Artūro Bešio bendros tapybos darbų parodos „Jausmai ir teptukas“ atidarymas.

Kūrybingų, talentingų, menininkų toli nereikia ieškoti, Debeikiuose gyvenanti sutuoktinių pora – Ieva ir Artūras – rudenišką ir saulėtą šeštadienį, gausiai susirinkusiems svečiams Debeikių bibliotekoje pristatė savo bendrą parodą.

Renginio metu išskirtinio grožio kūrinius pirma pristatė ir pasakojo apie savo paveikslus Ieva.

„ANAKONDA“ – mintis kilo 2013 m. kai pagal kinų astrologiją buvo gyvatės metai. Norėjosi įamžinti gyvatę, kuri turėjo būti garbingiausioje vietoje, nes tuo metu buvo jos metai. O populiariausias pasaulio paveikslas Džokonda man labai panašus, pavadinimo skambesys kėlė asociacijas į smauglio Anakonda pavadinimą. Todėl padariau Džokondos paveikslo “užgrobimą”. Ant Mona Lyza arba kitaip dar vadinamos Džokondos kaklo garbingai ir išdydžiai įsitaisė ANAKONDA.

„MOTERIS LYG UPĖ“ – kuo panaši upė ir moteris? Ji turi „savybę“ ištekėti… Moters tekanti energija nuolatos juda, ji apeina visas kliūtis. Upė padeda gyvuoti visiems gyviams. Tai gyvybės šaltinis. Taip ir moteris savo energija gali pagirdyti visus aplinkui. Ir, kas svarbiausia ir įdomiausia, – nuo tokio dosnumo upė nieko nepraranda. Jos nesumažės nuo to, kad ji dalijasi… Mūsų energijos taip pat nesumažės, jei dovanosime savo meilę…

“TRYKŠTANTI ENERGIJA“ – balerinų ciklą pradėjau piešti po apsilankymo operos ir baleto teatre. Ašaros riedėjo skruostais nuo neapsakomo grožio. Išjaučiau visą gražiausių jausmų amplitudę. Paveikslas atrodo kažkiek chaotiškas, bet būtent taip ir jaučiausi – supurtyta iki sielos gelmių. Viską ką pajaučiau išliejau ant drobės.

“IŠTEKĖJIMAS“ – mintis apie moters ištekėjimą. Tačiau perteikta tiesiogine prasme. Moters išsilydimas, kūno sutirpimas. Manau toks pavaizdavimas, tiksliausiai nupasokoja mintį.

„KARJERA“ – grakščiai besistiebenti balerina vaizduoja savo srities augimą ir tobulėjimą. Šalia matoma ir jos pačios atsikartojantis atvaizdas, kitame judesyje. Tai lyg pačio savęs stebėjimas iš šono ir antro kvėpavimo nubudimas kūnui išsekus.

„AISTRA“ – čia vaizduojama įsimylėjusi pora, savo kūnais spalvina vienas kitą, skirtingomis spalvomis. Žaismingas paveikslas, begale daug emocijų sukėlė tapant, nes norėjosi kuo tiksliau perteikti mintį.

“NEIŠSIŲSTI LAIŠKAI” ir „MEILĖ PER ATSTUMĄ” – palietė ilgesio temą. Pavaizdavau seną, seną nuotrauką į, kurią mes žiūrime ir labai ilgimės to žmogaus. Daug ko nespėjome pasakyti… Liko tik nuotrauka, kurią šildome savo jausmais ir neišsiųsti laiškai.

„VISATA ENERGIJOS ŠALTINIS“ – kosmoso temą paliečiau, kai susipažinau su savo vyru. Mane įkvėpė jo nuolatinis domėjimasis visata. Stebėjimas krentančių žvaigždžių ir domėjimasis dangaus kūnais. Tai neišsenkanti energija, kuri mus pripildo gyvybės, trsi vanduo. Mes visi esame kaip vienas organizmas visos tos beribės erdvės dalis, kuri užpildo visumą.

„LAIMĖS PAUKŠTĖ SU ILGA ILGA UODEGA“ – kuri laimę į namus neša ant uodegos. Kol dar auginame paukščius, tai paveikslas jų garbei.

„DRAKONIUKAS“ – gimė labai netikėtai, kai su vyru sutikinėjome Kinų žaliojo drakono metus 2024 02 10. Pagal tradicijas namuose turi šiais metais būti drakono simbolis, nes jis yra šių metų globėjas. Kad neštų laimę į namus mes abu pradėjome tapyti po savo drakoną.

Artūras pristatymas savo paveikslus apie kosmosą pasakojo:

„Kadangi mūsų planeta visatoje nėra viena. O pasirodo jų yra tūkstančiai. Ir visata yra daug didesnė nei manėm iki šiol. Supratau kad reikia bent kelias jas nutapyti kaip išsivaizduoju. Aplink jas supa neišmatuojama berybė tamsi erdvė. Kituose mano paveiksluose vyrauja momentinis įkvėpimas ir greitas tapymas. To momento išjautimas“.

Pabaigoje renginio dalyviai rinkosi gražiausią paveikslą, knygoje rašė atsiliepimus ir palinkėjimus.

Džiugiai dalinamės pirmaisiais atsiliepimais apie renginį, kuriame dalyvavo svečiai.

„Nuostabi paroda. Tokios bibliotekoje niekada nebuvo. Paveikslai vienas už kitą įdomesni, net negaliu pasakyti, kuris labiausiai patiko. Sužavėjo „Anakonda“. Danutė S., buvusi bibliotekininkė“.

Ačiū visiems dalyviams už dalyvavimą. Džiugu, kad į parodos pristatymą atvyko draugai iš Utenos, Varkųjų, debeikiečiai, gyvenantys Vilniuje ir Kaune, kaimynai ir pažįstami.

Bibliotekininkė Ingrida Markuns ir renginio dalyviai nuoširdžiai dėkoja Ievai ir Artūrui už jų nuostabią ir nepakartojamą tapybos darbų parodą „Jausmai ir teptukas“.

Kviečiame apsilankyti „Jausmai ir teptukas“ tapybos darbų parodoje, kuri veiks iki spalio 31 d.

Debeikių bibliotekos informacija