You are currently viewing Svečių iš Japonijos vizitas bibliotekoje

Svečių iš Japonijos vizitas bibliotekoje

                      Gegužės 16 dieną Anykščių viešosios bibliotekos filiale Istorijų dvarelis vyko sakurų augintojų asociacijos IKU-OKAI narių ir pirmininkės Hirobumi Matsuzawa susitikimas – prisistatymas Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui ir savivaldybės atsakingiems darbuotojams. Po mero K. Tubio sveikinimo žodžio ir apsikeitimo suvenyrais bei atminimo dovanomis buvo aptartas Japonijos delegacijos vizito tikslas – būsimo sakurų parko įkūrimo tęstinumas prie Kurklių mokyklos pastato.
                      Garsiojo kraštiečio Stepono Kairio gimtinėje sakurų sodas atsiranda neatsitiktinai, būtent jis ėmėsi pasakoti lietuviams apie tolimąją Japoniją.

                      Meras Kęstutis Tubis šia proga ypatingai dėkojo rašytojai Kunimo Hirano už Lietuvos ir Anykščių krašto propagavimą Japonijoje. „Jūs parašėte knygą japonų kalba apie mūsų nusipelniusį žemietį Steponą Kairį, kuris savo ruožtu mylėjo ir plėtojo kultūrinius ryšius su Japonija. Tik Jūsų kūrybinių ieškojimų ir atradimų dėka užgimė Anykščių krašto ir Japonijos bendradarbiavimas. Tik jūsų dėka mes galime džiaugtis pernai pasodintomis 28 sakuromis, o šiandien vėl pasodinsime naujas 20 sakurų“.

                      Šioje mini literatūrinėje parodėlėje meras K. Tubis mielai pristato rašytojos K. Hirano ir sakurų augintojų asociacijos pirmininkės H. Matsuzawos dovanotas knygas Anykščių viešosios bibliotekos lankytojams. Susipažinti su parodėle galima Bibliotekos Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriuje.

Bibliotekos informacija