You are currently viewing Rišame slavišką lėlę

Rišame slavišką lėlę

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus Meškučių kampelio erdvėje eksponuojama ištikimiausių skyriaus skaitytojų Margirio, Vėtrės, Sirvydo ir Radvilės mamytės Inesos Laurinavičienės slaviškų rištinių lėlyčių paroda įkvėpė surengti edukacinį užsiėmimą – pasigaminti rištinę lėlę.

Inesos slaviškos lėlės nuo kitų rištinių lėlyčių išsiskiria savitomis kostiumo sudėtinėmis dalimis – liemenėmis, prijuostėmis, galvos apdangalais bei drabužiams būdingais raštais ir spalvomis. Todėl kovo 17 dienos popietę į Skyrių atvyko ukrainietės moksleivės iš A. Baranausko pagrindinės mokyklos ir pasinėrė į kūrybinį procesą.

Parodos autorė papasakojo, kuo šios lėlytės ypatingos, kaip jos rišamos ir pakvietė mergaites susikurti savo lėlę. Parūpinusi kūrybai reikalingas priemones ir medžiagas Inesa priminė, kad tokia slaviška lėlė įkūnija namų saugotoją, todėl rišant reikia tyliai pagalvoti ir įrišti gerus norus, palinkėjimus. Tik tuomet lėlė taps energetiškai stipri, saugos nuo negandų, namams neš laimę ir pildysis geros mintys.

Dalyvės, patariamos ir pamokomos Inesos, seniausiu ir lengviausiu – rišimo būdu, nenaudodamos jokių siūlų ir adatų, parinkdamos atitinkamas spalvas iš medžiagos skiautelių rišo lėlytes, jas rengė, pynė kasas ar kitaip šukavo. Kiekviena lėlė buvo vis kitokia – ir apdaru, ir šukuosena ar net amžiumi.

Laikas, kupinas gerų emocijų, kruopštumo ir susikaupimo, prabėgo nepastebimai. Po užsiėmimo dalyvės susikurtą medžiaginę lėlytę pasiėmė su savimi tarsi simbolį, kuris neštų džiaugsmą, viltį ir tikėjimą į kiekvieną Anykščiuose gyvenančių ukrainiečių šeimą ir jų namus.

Nuoširdžiai dėkojame parodos autorei Inesai Laurinavičienei už jaukią ir šiltą bendrystę.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija