You are currently viewing Istorikė Anželika Laužikienė:  „Molėtų krašto patiekalai: nuo tradicijų iki modernumo”

Istorikė Anželika Laužikienė: „Molėtų krašto patiekalai: nuo tradicijų iki modernumo”

Lapkričio 9 d. 17 val. Viešojoje bibliotekoje pristatomas Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Molėtų krašto patiekalai: nuo tradicijų iki modernumo”

„Projektu siekiame išsiaiškinti savo regiono tradicinius patiekalus ir surasti savitumų, užrašyti senuosius receptus, kol dar yra kam pasakoti. Juk žmonės išeina negrįžtamai, nyksta informacija apie senąją mūsų krašto virtuvę, gastronominis paveldas.

Pagaliau norime parengti knygą „Nuo zacirkos iki lydekos: tradiciniai Molėtų krašto patiekalai”, – sako projekto vadovė Anželika Laužikienė.

Išklausinėta 30 rajono seniūnijų „gaspadinių”, išnaršyti archyvai. Rinkti pasakojimai ir receptai – ne tik lietuviškų patiekalų, bet ir Molėtų rajone įsikūrusių sentikių, anksčiau čia gyvenusių žydų.

A. Laužikienė surinkusi apie 180 įvairių patiekalų receptų – nuo kuklių (zacirka, blynai) iki gana prašmatnių (įdaryta lydeka, kumpis tešloje, bobos, mozūrėliai, vėžių sriuba ir t.t.). Sužinojusi, kas yra „Bulbiešnikai”, „Rasalinka“, „Saladuška“, „Jušnikas“, „Išnauja“ ir kt.