You are currently viewing Pukio Kutulio knygų lagamino pristatymas

Pukio Kutulio knygų lagamino pristatymas

Kasmet balandžio 23–29 d. vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet pasirinkta Europos Sąjungos tema apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes, kuriomis dalijamės: „Europos šeimoje“.

Ta proga balandžio 23 d. Debeikių bibliotekoje apsilankė katinas Pukis Kutulis kartu su bibliotekininke Rimvyde iš Anykščių raj. savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos.

Katinėlis pas mus atvyko pristatyti paslaptingą knygų lagaminą.
Dalyvavo Debeikių ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ su auklėtoja Regina Keršuliene, Debeikių skyriaus 1–4 kl. mokinukai kartu su mokytojomis Ina Komarova, Gražina Šapokaite.

Susitikimo metu Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje gyvenatis katinas Pukis Kutulis papasakojo, kad turi atskirą lentyną, kurioje yra sukauptos ypatingos knygelės – „Knygų rekordai“, kurie slepiasi knygų lagamine.

Pukis Kutulis mus visus kvietė ir supažindino kas slepiasi knygų lagamine. Parodė didžiausią, storiausią, trumpiausią, mažiausią, juokingiausią, čežančią, spalvinimo knygelę su vandeniu, švelniausią, kurią galima buvo paliesti, paglostyti ir išgirsti.
Švelnus, žavus katinas Pukis Kutulis kartu su vaikučiais matavo ypatingų knygelių ilgį ir dydį. Bibliotekininkė Rimvydė skaitė Vainilaičio „Juokų maišelis“ juokingą ir žaismingą eilėraštį.

Pabaigoje darželio vaikučiai katinui Pukiui Kutuliui įteikė dovanų, įvairių dydžių nuspalvintus katinėlius.

Supratome, sužinojome ir įsitikinome, kad katino knygų lagamine esančios knygos visos ypatingos: jos gali pralinksminti, sužavėti, mokyti gerumo ir nuoširdumo.
Nuoširdžiai dėkojame katinui Pukiui Kutuliui už knygų lagamino pristatymą, bibliotekininkei Rimvydei ir visiems dalyviams už dalyvavimą.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns