You are currently viewing Praskeidėme uždangą…

Praskeidėme uždangą…

Spalio 17 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje dailininkė, pedagogė, medikė, psichologė, art-terapijos specialistė, neuroedukatorė Angelė Šimoliūnienė anykštėnams pristatė savo tapybos parodą „Praskleidus uždangą“.

Buvo smalsu pamatyti, ką gi tapo tiek titulų turinti menininkė?

Baigusi mokyklą, viešnia studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, baigusi studijas, 22 metus Panevėžyje dirbo mokytoja, bet vis traukė kita veikla. Klaipėdos muzikos akademijoje baigė režisūrą ir 16 metų mokykloje statė spektaklius. Angelė susirinkusiems pasakojo, kad ir sėkminga veikla mokykloje netenkino, širdis troško kažko kito. Tuomet atsiminė, kad turi medicinos sesers diplomą ir nusprendė pagilinti žinias Rytų medicinoje. Sekė mokslai Ajurvedos akademijoje, M. Riomerio universitete gilinosi į dailės terapiją ir psichiatriją, išklausė genetikos kursą. Tada dar 4 metai Holistinio sveikatos ugdymo institute. Renginio vedėja pajuokavo, kad skaitant tokią biografiją, atrodytų, kad žmogui per 100 metų, kada gi tiek suspėti?

Dabar dailininkė dirba su žmonėmis, į žmogų žiūri kaip į vieną visumą, padeda atrasti kelią sveikatos srityje ir gyvenime. Ir paveikslai atspindi dailininkės vidinį pasaulį, ji jaučia Žemę supančią energiją. Pabrėžė, kad labai svarbu, kad mūsų visų mintys ir poelgiai būtų švarūs, tuomet nepritrauksime blogio, kuris labai greitai mus užvaldo. Viešnia sakė, kad sėda tapyti, kai pajunta, kad „užsidega“ rankos. Įdomu, kad piešia užmerktomis akimis, junta kaip visata jai vedžioja ranką. Tikrai daug mistikos paveiksluose: praeiti amžiai, inkvizicijos laikai, baroko epocha, išėjusieji mūsų artimieji, karas Ukrainoje ir daugybė kitų siužetų.

Eksponuojame 29 dailininkės paveikslus.

Paroda veiks iki lapkričio 17 d.

Maloniai kviečiame lankyti parodą ir praskleisti uždangą į mus supančius reiškinius, kuriuos nutapė Angelė Šimoliūnienė.


Judita Skačkauskienė,
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė