You are currently viewing Popietė „Mano kraštas – Lietuva“ Mačionių bibliotekoje

Popietė „Mano kraštas – Lietuva“ Mačionių bibliotekoje

Vasario 16-oji – tautos stiprybę, dvasią, viltį, laisvę ir kiekvieno lietuvio meilę savo Tėvynei, savo kraštui simbolizuojanti šventė.

Kad ši šventė kiekvienam iš tikrųjų būtų artima, svarbi ir švenčiama nuoširdžiai džiaugiantis Lietuvos valstybe bei jos pasiekimais, pilietiškumą, patriotiškumą, meilę tėvynei reikia pradėti ugdyti ankstyvame amžiuje. Žmogus negimsta pilietiškas, patriotiniai jausmai užsimezga artimiausioje aplinkoje – šeimoje.

Vasario 15 dieną vaikai ir suaugusieji Mačionių bibliotekoje paminėjo Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Ši šventinė diena prasidėjo nuo himno giedojimo. Po oficialios dalies, piešėme ir rašėme ant namo, kurį padarė bibliotekininkė. Šis namas atkeliavo iš Burbiškio bibliotekos, pirmus palinkėjimus parašė Burbiškio bičiuliai – vaikai.

Popietė tęsėsi su įvairiais žaidimais, galvosūkiais: reikėjo sudėti du žodžius iš širdelių, kad neliktų nei vienos papildomos raidės ir priklijuoti prie balto popieriaus lapo, tai buvo Lietuva ir Mačionys; sekanti užduotis, kuri buvo dviejų turų, reikėjo atsakyti į klausimus apie Lietuvą; kita užduotis – iš žodžio LIETUVA reikėjo iš kiekvienos raidės kuo greičiau sugalvoti ir parašyti po penkis žmonių vardus, bei kitos užduotys. Buvo sudarytos dvi komandos mėlynieji ir žalieji. Laimėjo draugystė.
Ačiū vaikams už aktyvų dalyvavimą, šypsenas, draugystę, juoką…

Parengė Mačionių filialo bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė
Nuotraukos: Aldonos Kvaselienės, Zitos Narvidienės