You are currently viewing Parodos „Vaizdas nesvarbu: svarbu kokia kaina!“ atidarymas

Parodos „Vaizdas nesvarbu: svarbu kokia kaina!“ atidarymas

Vakar Bibliotekoje atidaryta postmoderniojo meno paroda „Vaizdas nesvarbu: svarbu kokia kaina!“.

Parodos atidaryme dalyvavo ir savo parodą pristatė menininkas, taip pat ir daugybės knygų autorius, režisierius, psichologas, socialinių mokslų daktaras ir aktyvus televizijos laidų dalyvis Tomas Lagūnavičius.

Menininkas atkleidė, kad pats yra kilęs iš Anykščių krašto, o visą savo vaikystę praleidęs bibliotekoje, todėl jam labai svarbu ir jis labai džiaugėsi turėdamas galimybę savo parodą pristatyti būtent Anykščių viešojoje bibliotekoje.

Parodos pristatymo metu, menininkas atkleidė kokios tendencijos vyrauja meno rinkoje ir kokį meną reikia kurti, kad jį sėkmingai parduotum.

Tomas Lagūnavičius savo meno parodoje nori parodyti ir renginio metu ciniškai kalba apie tai ,kad meno kūrinio vaizdas yra visiškai nesvarbus. Svarbu yra meno kūrinio išmatavimai, kas yra tavo kuratorius, kokioje galerijoje tavo paveikslai yra eksponuojami ir kas yra tavo darbų pirkėjas. Taip pat svarbu ir tai, kiek laiko parodos lankytojas praleidžia prie paveikslo į jį žiūrėdamas, nes tai įtakoja ar jis susidomės tuo meno kūriniu ir jį nupirks.

Autorius taip pat kalba apie tai, kad meną kurti reikia tokia tema, kuri šiuo metu yra populiari ir aktuali. Kurti tai ko nori žmonės, tačiau tuo pat metu stengtis būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu. Postmodernizmas kaip tik yra tokia meno rūšis, kuri laužo taisykles. Šiam menui būdinga ganėtinai pesimistinė pasaulėžiūra, ciniškumas, kylantis iš įvairias gyvenimo sferas apraizgiusio reliatyvumo.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje eksponuojami Tomo Lagūnavičiaus darbai yra „Postpost“ ciniško meno ir „Postpost“ utilitarinio meno krypčių.

Paroda veiks iki balandžio 30 d. Tad kas nespėjote į parodos pristatymo renginį, maloniai kviečiame aplankyti parodą jums patogiu, tačiau bibliotekos darbo laiku.

Justė Jablonskienė
Kultūros vadybos ir personalo vystymo skyriaus vedėja
Nuotraukos Violetos Matelienės