You are currently viewing OBUOLINĖS IR TURIZMO NAKTIS KVIEČIA Į PASIMATYMĄ ANYKŠČIUOSE

OBUOLINĖS IR TURIZMO NAKTIS KVIEČIA Į PASIMATYMĄ ANYKŠČIUOSE

 Pranešimas spaudai
2023 m. rugsėjo 19 d.

Rugsėjo 23 d. Anykščiuose šurmuliuos raudonskruosčių obuolių derliumi besidžiaugiantys miestelėnai ir naktinėti pasiruošę klajūnai. Vyks didžiausia rudens derliaus šventė – Obuolinės ir gilesnę pažintį su miestu žadanti Turizmo naktis. Miestelėnų svetingumu, ūkininkų ir amatininkų įvairove, gera nuotaika ir kurorto romantika įkrauta programa įtrauks vietinius ir svečius iki pat vėlaus vakaro.

Nuo pat ryto šventę miesto centre pradės rudens gėrybėmis ir tautinio paveldo dirbiniais garsėjanti mugė. Tik obuoliams ir obuoliautojams nutinkančiomis istorijomis vilios interaktyvios kūrybinės, keramikos ir grafikos dirbtuvės, edukacinė programa Tilto g. komplekse, aikštėje prie Kultūros centro žiūrovai išvys pagal Vytauto V. Landsbergio pasakas sukurtą spektaklį „Iš obuolių gyvenimo“.

Anykščių krašto ūkininkai pagerbs konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojus, Hailando karvių augintojai pakvies į Skudų kaimą, kur norintys šias gražuoles galės vaišinti obuoliais. Automobilių mėgėjų klubas „Lithuanian Streets“ užkurs automobilių garso aparatūros dvikovą, o asociacija „Retromobile“ pakvies pasivažinėti istoriniu „Ikarus“ ir ekologiškuoju „Jaros turo“ elektrobusu – puiki proga romantiškai pažinčiai!

Miesto bibliotekoje vyks Juozo Tumo-Vaižganto 25-ojo raštų tomo pristatymas, koplyčioje Giedrius Drukteinis nagrinės Anykščiuose gausiai gyvenusių žydų sėkmės paslaptis. Numizmatų ir kolekcininkų laukia susitikimas su savo kolekciją pristatysiančiu Arūnu Vilkončiumi, Vorutos pilies ir Anykščių karališkojo dvaro monetų paroda.

Vakaro „vinis“ ieškantiems istorinių įdomybių – Anykščių senamiesčio atminties takais pasivaikščioti pakvies nepakartojamasis mieste išslapstytų meninių ženklų kūrėjas skulptorius Romualdas Inčirauskas. Visus, kam rūpi miestų ateitis, ir norinčius padiskutuoti apie gamtos svarbą šiuolaikiniam žmogui, anykštėnai pakvies į bendruomeninę vakarienę „Pasimatymas su miestu“, kur lauks susitikimas su miško maudynių pradininke Mila Monk ir istoriku Norbertu Černiausku.

Sutemoms tirštėjant miestą užlies muzika: klasikinės scenos gerbėjus sušildys kamerinis koncertas su tarptautinį pripažinimą pelniusiais tenoru Antanu Zakarausku ir mecosopranu Jovita Vaškevičiūte. Anykštėnų mylimas bardas Kazimieras Jakutis pakvies į autorinį vakarą, kapelų pulkas užsuks vakarotuves Kultūros centro aikštėje, o Angelų muziejuje skambės džiazo garsai su „21‘st Century Quintet“.

Aplankius parodas ir pramogines veiklas Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje, atšventus Siauruko gimtadienį, išglosčius žirgus Niūronyse ir išbandžius obuolių pirtį miesto baseine, jau visai sutemus kino mėgėjai rinksis seansui po atviru dangumi. Ieškantys retesnių patirčių turės progą patirti jau tradicija tapusį plaukimą baidarėmis deglų šviesoje.

Šventės metu būtina susipažinti su gurmaniška mūsų sodų gėrybių gastronomijos istorija. Tereiks peržvelgti miesto kavinių ir restoranų siūlomą obuolių gardėsių meniu ir išsirinkti labiausiai viliojantį. O norintys paragauti legendinio, seniausioje lietuviškoje gastronominėje knygoje Liudvikos Didžiulienės-Žmonos, gyvenusios Anykščių rajone, 19 a. aprašyto obuolių sūrio suskubs apsilankyti Mindaugo Balčiūno rengiamose edukacijose-degustacijose.

Abejonių nėra, priskanavus obuolinių gardėsių ir įsikvėpus Anykščių istorijų kils noras daugiau sužinoti apie galimybes keliauti ir ilsėtis šiame gamtos ir istorijos dosniai apdovanotame krašte ištisus metus.

Detali šventės programa www.infoanyksciai.lt

Anykščių r. savivaldybės informacija

Daugiau informacijos:
Silvija Sakevičiūtė
Anykščių rajono savivaldybės administracijos
Specialistė ryšiams su visuomene
Tel. (8 381) 58046, mob. 861496492
El. p. silvija.sakeviciute@anyksciai.lt