You are currently viewing „Nuausim juostą Aukštaitijai“

„Nuausim juostą Aukštaitijai“

Nacionalinę bibliotekų savaitę, balandžio 26 d., Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius pakvietė į tradicinę knygelių skaitytojų šventę „Nuausim juostą Aukštaitijai“. Į bibliotekos salę rinkosi pasipuošę ir gerai nusiteikę mokiniai iš Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 3 B klasės bei Antano Vienuolio progimnazijos 2 C klasės, kartu su mokytojomis Daiva Barauskiene ir Egle Januškevičiene. Džiugu, kad šventėje dalyvavo ir Anykščių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vita Abraškevičienė.

Renginį pradėjo baranauskiečiai, pavirtę  „juodaisiais gandrais“ ir pritardami ukulėlėmis atliko lietuvių liaudies dainą „Garnys“. Darniai nuskambėjusi daina tarsi kvietė švęsti pavasarį.

Gausiai susirinkusius vaikus pasveikino bibliotekos Gyvosios knygelės ir pakvietė visus kartu iš dainų, pasakojimų, eilių, šokių, mįslių nuausti pačią gražiausią juostą Aukštaitijai.

Vis kitokiais balseliais besivaržančių „paukštelių“ balsus keitė įvairios mįslės, o pažintį su pavasarį pražįstančiais augalais – antrokų vedamas ratelis „Pasėjau žilvitį“. Po smagaus ilgakojo gandro šokio skaitėme Rasos Kuncaitės knygą „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“, taip  pradėdami neakivaizdinę kelionę po Anykščių gražiausias vietoves: Anykščių šilelio medžių lajų taką, Laimės žiburį, Arklio muziejų, traukinį siauruką, Puntuko akmenį, kuriame iškalti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, 1933 m. lėktuvu „Lituanica“ perskridusių Atlantos vandenyną, bareljefai…. Gražus sutapimas, kad šventės išvakarėse, keliautojas Aurimas Valujavičius, vienviete valtimi „Lituanica“ perplaukęs Atlanto vandenyną nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies, šia kelione paminėjo žymiųjų lakūnų 90 –ąsias skrydžio metines bei užfiksavo Lietuvos rekordą ir tapo trečiuoju žmogumi pasaulyje, įveikusiu tokį maršrutą.

Šventės pabaigoje renginio dalyvius pradžiugino  Anykščių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vita Abraškevičienė, kuri pasveikino geriausius knygelių skaitytojus ir juos apdovanojo.

Vėliau mokinių laukė staigmena – iš 130 linksmiausių, įdomiausių ir skaitomiausių knygų sudėliotas Knygų domino. Šauniausių skaitytojų paliestos knygelės dailiai „audė“ spalvingą juostą Aukštaitijai, kurią vainikavo įspūdingas ir triukšmingas konfeti, o kiekvienas savo sėkmę galėjo išbandyti knygų loterijoje bei aplankyti baranauskiečių kūrybos darbų parodą. Paroda Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus prieigose veiks iki gegužės 26 dienos.

Dėkojame visiems dalyviams už nuoširdų bendradarbiavimą ir sukurtą šiltą šventinę nuotaiką! 

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija

Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės nuotraukos