You are currently viewing Literatūrinė valandėlė Debeikių bibliotekoje „Stebuklingas Otfrydo Proislerio kūrinių pasaulis“

Literatūrinė valandėlė Debeikių bibliotekoje „Stebuklingas Otfrydo Proislerio kūrinių pasaulis“

Otfrydas Proisleris – vienas žymiausių Vokietijos vaikų rašytojas, garsus savo knygomis: „Raganiukė“, „Mažasis vandenis“, „Plėšikas Hocenplocas“, „Vaiduokliukas“, „Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne“ ir daugeliu kitų. Šį spalį jis būtų šventęs 100 metų jubiliejų.

Debeikių bibliotekos bibliotekininkė Ingrida spalio 25 d. pakvietė 2-3 klasių mokinukus kartu su mokytoja Gražina į literatūrinę valandėlę „Stebuklingas Otfrydo Proislerio kūrinių pasaulis“.

Valandėlės metu dalyviai susipažino su paroda „Ponas rašytojas tikrai mokėjo burti“, kuri skirta vaikų rašytojo jubiliejui ir biografija. Sužinojo knygų atsiradimų istorijas, atsakinėjo į pateiktus klausimus ir spalvino O. Proislerio knygų veikėjus.

Dauguma O. Proislerio knygų yra skirtos pradinukams – anot rašytojo, „pačiai šauniausiai auditorijai pasaulyje“. Bibliotekoje šįkart ta šaunioji auditorija buvo Debeikių skyriaus antrokai, trečiokai ir mokytoja Gražina Šapokaitė.

Visi Proislerio knygų veikėjai linksmi, geraširdžiai, išradingi, šiek tiek išdykę ir padaužos. Juk tokie buvo ir yra vaikai.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos