You are currently viewing Kviečiame Turizmo naktį praleisti Bibliotekoje, kur vyks kino filmo „Žaidimas šešėliuose“ peržiūra

Kviečiame Turizmo naktį praleisti Bibliotekoje, kur vyks kino filmo „Žaidimas šešėliuose“ peržiūra

Vieta-Bibliotekos salė
Laikas- rugsėjo 23 d. 20.00 val.
Žaidimai šešėliuose Shadow Game
Olandija | 2021 | 90 min. | N-13

Trumpai apie filmą:
Kelionę į Europą jauni migrantai iš Pakistano, Afganistano ar Sirijos ironiškai vadina „žaidimu“. Lyg mintinai išmokę sunkiausią lygį jie pasakoja apie kalnus, kuriuose gaudo pareigūnai, traukinius, kuriais geriausia įsmukti į šalis, ir melus, kuriais reikia papuošti savo istoriją klausantiems. Europa jiems sukūrė išbandymų lauką. Ir į ES pateks nebūtinai talentingiausi ar geriausi – pateks tie, kurie geriausiai žaidžia.

Įprastai mes, europiečiai, žvelgiame į imigrantus ar pabėgėlius kaip svečius, kurie turėtų prisiderinti ir priimti mūsų kultūrą. Juk mes suprantame savo valstybes, o jie – ne. „Žaidimas šešėliuose“ apverčia įprastą tvarką aukštyn kojomis parodydamas tas Europos puses, kurios mums, europiečiams, yra nematomos. Ir kuriose neabejotinai patys ilgai netvertume. Nepaprastai arti nelegalių migrantų patekę režisieriai fiksuoja kasdienybę radikaliai kitokiomis taisyklėmis. Politikai ir teisėsauga konstruoja barjerus, kuriuos peržengti būtų kuo sunkiau. Tačiau bet koks žaidimas yra įveikiamas pasirinkus teisingą strategiją. Šio filmo veikėjai parodo mums, kokios šios strategijos gali būti.

„Žaidimą šešėliuose“ reikėtų skaityti kaip komentarą apie mūsų kasdienybės ribas.

Iš kasdienybės filosofijos prizmės sveikintina priversti žmogų naujai pažvelgti į nekintamas savo įprastos rutinos dalis. Šis filmas daro tą patį, tik ne su namų ar biuro, o su Europos sienomis. O kas, jei turėtumėte tikslą perlipti sieną bet kokia kaina?