You are currently viewing KVIEČIAME Į PARODOS ATIDARYMĄ

KVIEČIAME Į PARODOS ATIDARYMĄ

Balandžio 9 d., antradienį,  17.15 val. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks tarpdisciplininio meno atstovo Tomo Lagūnavičiaus „VAIZDAS NESVARBU: SVARBU, KOKIA KAINA!“ parodos atidarymas.

Parodos atidarymo metu menininkas Tomas Lagūnavičius skaitys paskaitą „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos. Kaip kurti šiuolaikinį meną? “.

„Paroda yra apie pasikeitusias tendencijas šiuolaikinio meno rinkoje. Šiuo metu susiformavo tokia situacija, kad vizualinių vaizdų yra per daug. Ir neaišku, kaip toliau paveiks meno rinką dirbtinis intelektas ir kt.. Todėl ir pasirinkau provokuojančią parodos temą “Vaizdas nesvarbu: svarbu, kaina!“ Parodos atidarymo metu planuoju skaityti pranešimą tema “Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos. Kaip kurti šiuolaikinį meną?”, kurio metu bandysiu išprovokuoti diskusiją ir nuomonių pasidalinimą šiuo klausimu. Pranešimas bus iliustruojamas parodoje esančiais meno darbais. Esu baigęs Praktinės filosofijos magistrantūros studijas VDU. Viena iš mane dominančių sričių yra meno filosofija ir socialinė kritika. Maloniai kviečiu į parodos atidarymą.“- apie parodos koncepciją pasakoja T. Lagūnavičius.

Paroda viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama nuo balandžio 9 d. iki balandžio 30 d.
Maloniai kviečiame apsilankyti!

Apie parodą
Paroda „VAIZDAS NESVARBU: SVARBU, KOKIA KAINA!“

Parodos autorius tarpdisciplininio meno atstovas TOMAS LAGŪNAVIČIUS

Postpost ciniško meno krypties autorius – tarpdisciplininio meno kūrėjas Tomas Lagūnavičius kelia klausimus, kurie šiuo metu tampa esminiais meno lauke: „Dirbtinis intelektas sukuria vaizdų perprodukciją, perteklinę pasiūlą meno rinkoje, kur vaizdas, meninė estetika tampa nebesvarbūs, svarbiausiu objektu tampa kūrinio kaina. Todėl POSTPOST CINIŠKAS menas veržiasi į pirmąsias pozicijas. Tai menas, kuris ne tik dekonstruoja tai, kokią įtaką meno pasauliui padarė postmodernizmas, bet ir atskleidžia pagrindines šiuolaikinio meno savybes. Pirma savybė – VAIZDO NESVARBUMAS. Čia net nekalbame apie meno kūrinį ar jis gražus ar negražus, svarbiausia KIEK TAS MENAS KAINUOJA? ARBA KIEK JISAI PRITRAUKIA PROJEKTINIŲ LĖŠŲ? Postpost ciniškas menas tai iškelia į išorę ir jo pagrindiniu meno objektu tampa ne turinys, o paveikslo matmenys, iš kokios medžiagos tai padaryta, autorinės teisės ir kt… Meno kūrinio kaina visiškai neturi jokio ryšio su tuo koks tas paveikslas yra. Viskas priklauso nuo aplinkybių, nuo vietos kur tas meno objektas yra demonstruojamas, nuo kuratoriaus, kuris kuruoja parodą ir kitų veiksnių.

Apie menininką:
Tomas Lagūnavičius iki šiol jau yra suorganizavęs virš 37 asmeninių parodų, pastatęs virš 50 spektaklių, dalyvavęs net 56 tarptautinėse parodose ir bienalėse, tokiose kaip XIII-a Florencijos bienalė (Italija, Florencija, 2021), Žemės meno paroda „Balansas” (Lietuva, Vilnius, 2021). Menininkas nuolat eksponuoja paveikslus įvairiose galerijose skirtingose šalyse: Boomer galerijoje (Anglija, Londonas), Artly Mix galerijoje (Brazilija, San Paulas), Artio galerija (Kanada, Torontas), Collect Art (CoA) galerija, (Sakartvelas, Tbilisis) ir kt.

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Tomas Lagūnavičius yra Association for Visual Arts (AVA), International Network for Contemporary Performing Arts (IETM), Association of Performing Arts Professionals (APAP), International Association of Visual Artists (IAVA), National Association for the Visual Arts (NAVA), Stage directors and Choreographers Society (SDC), Association for Latin American Art (ALAA), Visual Artists Association (VAA), Visual Arts Network of South Africa (VANSA), European Association for the Study of Theatre and Performance (EASTAP), International Drama/Theatre and Education Association (IDEA) ir kitų asociacijų narys.