You are currently viewing Kelionė į pasaulio kraštą

Kelionė į pasaulio kraštą

Spalio 13 dieną nuo 10 val. ir 11.30 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko įspūdinga šventė vaikams. Teatro vaikams „Pradžia“ aktoriai Paulė Giniotaitė ir Leonas Milius visus kvietė patirti interaktyvų, muzikalų ir vietoje užsisėdėti neleidusį teatro nuotykį.

O smalsių „nuotykiautojų“ susirinko gausus būrys: Antano Baranausko pagrindinės mokyklos ir Antano Vienuolio progimnazijos pradinukai bei lopšelio-darželio „Spindulėlis“ „Pelėdžiukų“ grupės auklėtiniai.

Jaunieji žiūrovai turėjo galimybę prisiliesti prie teatro pasaulio, patys tapdami nuotaikingo pasirodymo dalimi ir įsitraukdami į muzika skambantį, žaisti kviečiantį, įdomiausią pasaką realybe akimirkai paverčiantį teatrinį pasirodymą „Kelionė į pasaulio kraštą“.

Pasirodymo metu aktorių duetas sekė nuoširdžią pasaką apie mažytį ančiuką Mažylį, kuris labai norėjo sužinoti, kurgi teka upė. Vaikai aktoriams padėjo sukurti upės atmosferą – zyzė kaip uodai, kvaksėjo kaip varlytės, kreksėjo kaip ančiukai. Mažylis buvo toks smalsus, kad leidosi į nežinomą kelią. Ančiukui keliaujant per miestą, sklido mašinų, telefonu kalbančių žmonių garsai, kurie jam niekada nebuvo negirdėti. Jo drąsą ir smalsumą keitė nuostaba ir net baimė, nuo kurio jis slėpėsi po žaliu lapu, kuris pasirodė esantis tikra varlė. „Žalioji kvaksiukė“ pamokė Mažylį, kaip suimti savo baimes į kumštį ir jas išmesti. O po to įvyko stebuklas…

Aktorių ir dalyvių kuriama terapinė pasaka padėjo vaikams per žaidimus išjausti sekamą temą, išgyventi nuotykius, kartu su veikiančiuoju personažu įsijausti į jo emocijas. Tai buvo istorija apie augimą ir gyvenimo iššūkius.

Dėkojame Ignalinos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už galimybę bendradarbiauti vykdomo projekto „Pasakų terapija“ veiklose bei mažiesiems anykštėnams padovanotą spektaklį „Kelionė į pasaulio kraštą“.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija