You are currently viewing Keliaujanti istorija

Keliaujanti istorija

Balandžio 12 dieną Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius prisipildė jaukaus vaikų šurmulio. Paminėti Vaikų knygos dienos į biblioteką atvyko vaikų darželio-lopšelio „Spindulėlis“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis bei A. Baranausko pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus-daugiafunkcio centro socialinių įgūdžių klasės mokiniai kartu su mokytojomis.

Kasmet balandžio 2-ąją yra minima žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena ir Tarptautinė vaikų knygos diena. Šių metų pasaulio skaitytojams atvirą laišką – kreipimąsi visuomenei parašė japonų rašytoja Eiko Kadono, o plakatą sukūrė japonų iliustruotoja Nanos Furiya. Pasak Eiko, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.

„Gyvosios“ knygelės pakvietė svečius leistis į nuotykį ir paskaityti Linos Eitmantytės-Valužienės bežodę paveikslėlių knygą „Išgirsti dieną“. Vaikai tyrinėdami iliustracijas kūrė istoriją apie sraigę, kuri kaip ir kiekvienas iš mūsų, susiduria su įvairiausiomis kliūtimis. Istorijai keliauti padėjo stebuklingas kamuolys, kurį vaikai čia pat gamino klijuodami lapą po lapo. Kiekvienas dalyvis tvirtindamas savo istorijos lapą, turėjo kūrybinių įžvalgų ir patarimų sraigei ir jos draugams kaip įveikti kliūtis ir tapti gerais draugais.

Dėkojame mažiesiems „Boružiukams“ ir daugiafunkcio centro mokiniams padėjusiems „išgirsti dieną“ ir galimybe mėgautis nuotaikingai sukurta istorija.


Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos