You are currently viewing Garsiniai skaitymai Debeikių savarankiško gyvenimo namuose

Garsiniai skaitymai Debeikių savarankiško gyvenimo namuose

Biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą – garsinius skaitymus senyvo amžiaus žmonėms pagal ŠAVB (Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka) parengtą metodinę priemonę „Prisiminimų beieškant“.

Kovo 7 d. bibliotekininkė Ingrida aplankė DSGN senjorus su tikslu garsiai paskaityti tekstą, kuriuos lydi teksto aptarimas.

Šis terapinis skaitymas vyko pirmą kartą, kurio metu buvo pasirinktas pasakojimo skyrius „Mano artimoji aplinka, kasdienybė“ ir jos tema „Mano dienotvarkė“. Perskaičius tekstą gyventojai buvo pakviesti pasidalinti, kokia būna visos dienos dienotvarkė: ką veikia po pusryčių ir ką veikia vakare.

Pradžioje buvo nedrąsu pasakoti, bet pirmasis išdrįso pasidalinti Stasys, kuris atsikėlęs susitvarko, nusiprausia, pasidaro kavos ir ryte laukia socialinių darbuotojų. Prisijungė pokalbiui ir kiti senjorai, kurie sakė, kad diena būna labai įvairi.

Pokalbio metu senjorai pamiršo sveikatos problemas, pakėlė nuotaiką, praskaidrino ir paįvairino savo gyvenimą. Ačiū už malonų pabendravimą.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns ir Gražinos Tveritnevienės