You are currently viewing Džiovintų gėlių parodos „Gėlių pasaulis“ atidarymas ir kūrybinė edukacija

Džiovintų gėlių parodos „Gėlių pasaulis“ atidarymas ir kūrybinė edukacija

Gegužės 25 d. Debeikių bibliotekoje vyko Jolitos Kontrimavičienės džiovintų gėlių paveikslų parodos „Gėlių pasaulis“ atidarymas.

Jolita gimė ir augo Meldučių kaime, mokėsi Debeikių vidurinėje mokykloje. Šiuo metu dirba kirpėja, gyvena Šlavėnų kaime ir yra bendruomenės pirmininkė.

Parodos atidarymo metu autorė pasidalino su dalyviais, kokia buvo pradžia ir kada įsitraukė į šią veiklą, kuri tapo pomėgiu.

Nuo 2015 m. Šlavėnų kaimo moteris užsiiminėjo gėlių džiovinimu ir kuri kūrė paveikslus. Pamačiusios bendruomenės moterys pabandė daryti kažką panašaus. Vienos rinko gėles, įvairius augalus juos džiovino, kitos darė paveikslus. Vėliau rašė projektus, pirko priemones, kūrė iš džiovintų gėlių paveikslus ir dalyvaudavo mugėse. Taip atsirado daugiau patirties, žinių. Idėjų gavo iš interneto. Su manais kūrė įvairias kompozicijas.

Sužinojome kaip reikia džiovinti pievų ir darželių gėles, kokių gėlių išlieka natūralios spalvos, kokiose knygose tinka jas sudėti ir kita.

Antroje renginio dalyje vyko kūrybinė edukacija, kuri Jolitai buvo pirmoji. Edukacijos metu dalyvės Diana, Liuda, Silvija ir Ingrida sukūrė rankų darbo vienetinius paveikslus iš džiovintų gėlių. O vieną sukūrėme jungtinį paveikslą kartu su Jolita.

Visos dalyvės ir bibliotekininkė Ingrida nuoširdžiai dėkoja Jolitai už džiovintų gėlių parodos pristatymą ir puikią edukaciją, nes joje sužinojome, kad kiekvienas džiovintas augalas gali tapti puikia namų puošmena.

Dalinamės dalyvės atsiliepimu apie renginį:
„Labai ačiū Jolitai, už nuostabiai praleistą laiką, už paveikslų grožį ir už malonumą patiems pasigaminti paveikslus. Debeikietė Liuda“.

Dėkojame informaciniam rėmėjui laikraščiui „Anykšta“.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns ir Linos Balaišytės