You are currently viewing „Draugoteka“ su Klaudija

„Draugoteka“ su Klaudija


Spalio 18 dienos rytmetį bibliotekos salė prisipildė jaukaus mokinių šurmulio. Dalyvauti edukacinėje programoje žaisk „Draugoteką“, atvyko Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro septintokai, kuriuos į edukacinį užsiėmimą palydėjo lietuvių kalbos mokytoja Ledina Baronienė.

Tai jau antroji mokinių viešnagė bibliotekoje ir antroji pažintis su žaidimo „Draugoteka“ virtualios bibliotekos erdvėse veikiančiu nepažįstamu personažu – Klaudija.

Edukacinio užsiėmimo „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“ metu mokiniai, atlikdami komandines-kūrybines užduotis kūrė istoriją apie Klaudijos personažą.

Pasiklausę skaitomų ištraukų iš Onjali Q. Rauf knygos „Berniukas klasės gale“, dalyviai vardino svarbiausias herojaus savybes: drovus, tylus, pavojingas, išskirtinis, turėjo retą ligą, buvo naujokas, keistas, bijojo kalbėti… O kokia buvo Klaudija? Dalyvaudami viktorinoje septintokai sužinojo daug informacijos ir apie Klaudiją, jos šeimą, pomėgius.

Vėliau mokiniai ieškojo panašumų tarp Achmeto ir Klaudijos personažų bei panašumų tarp savęs ir Achmetą vertinančių jo klasės draugų; pasakojo kokių tautybių žmonių yra sutikę ir ką jų pažįstami, emigravę į kitas šalis, veikia ar jaučiasi, ko labiausiai jiems trūksta. Užduotis „Kai reikia palikti namus“ tiesiogiai susijusi su knygomis Astrid Lindgren „Ronja plėšiko duktė“ ir Barbara O`connor „Kaip pavogti šunį“, edukacijos dalyvius privertė susitelkti ir pagalvoti, kokius du daiktus galima pasiimti su savimi, jei per trumpą laiką turi palikti namus.

Šis edukacinis užsiėmimas – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė.

Dėkojame jauniesiems kavarskiečiems ir jų mokytojoms už bičiulystę ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Violetos Matelienės nuotraukos