You are currently viewing Draugauk su „Draugoteka“

Draugauk su „Draugoteka“

Balandžio 8 dieną Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje Antano Vienuolio progimnazijos penktokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Migle Repečkiene dalyvavo edukacinės programos „Žaidžiame „Draugoteką“ edukciniame užsiėmime „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus darbuotojos pakvietė dalyvius išbandyti žaidimo „Draugoteka“ programėlę ir susipažinti su virtualios bibliotekos erdvėse veikiančiais penkiais nepažįstamais paaugliais-personažais: Jonu, Klaudija, Luna, Elija ir Saule.

Šios edukacijos metu mokiniai susipažino su Saulės personažu. Judėjimo negalią turinti Saulė yra aktyvi, pozityviai į gyvenimą žvelgianti mergina, jos aistra – krepšinis ir knygos, taip pat ji didelė „Hario Poterio“ gerbėja, tačiau nemėgsta, kai kiti jai siūlo pagalbą.

Edukacijos metu dalyviai, pasiskirstę komandomis, analizavo Saulės personažą: kokios jos būdo savybės įstrigo labiausiai, kokį skaitytos knygos veikėją jiems priminė Saulė, kokį knygos pavadinimą sugalvotų, jei rašytų istoriją apie jos gyvenimą.

Saulės gyvenimo istorija turi sąsajų su šiomis „Draugotekos“ knygų kolekcijos knygomis: A. Marshall „Aš moku šokinėti per balas“, K. Paterson „Tiltas į Terabitiją“, O.Q. Rauf „Berniukas klasės gale“, pasakojančiomis apie negalią turinčius ar kitokius knygų herojus. Bene smagiausia šio užsiėmimo dalis – žaidimas „Kalėjimas“, kuris tiesiogiai siejamas su A. Marshall knyga „Aš moku šokinėti per balas“.

Norėdami geriau pažinti vieni kitus, mokiniai su dideliu entuziazmu įsitraukė į dar vieną žaidimą „Ar mes panašūs?“, primenantį istoriją iš O.Q. Rauf knygos „Berniukas klasės gale“. Daug gerų emocijų sukėlė tiek lengvai atpažįstamos, tiek netikėtos draugų būdo savybės ar charakterio bruožai. Pagal tai, jie vieni kitiems parinko knygas iš „Draugotekos“ knygų kolekcijos.

Šis edukacinis užsiėmimas – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė.


Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės nuotraukos