You are currently viewing Bibliotekoje svečiavosi Kultūros vertybių globos tarnybos atstovai

Bibliotekoje svečiavosi Kultūros vertybių globos tarnybos atstovai

Birželio 5 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje apsilankė VŠĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“ direktorius dr. Linas Kvizikevičius ir specialistas Giedrius Lukaševičius.

Svečiai aplankė Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarį, susipažino su prof. Antano Tylos asmenine biblioteka, domėjosi informacija apie partizaninį judėjimą Anykščių krašte, ieškojo fotografo I. Girčio archyve nuotraukų, susijusių su tarpukario laikotarpiu Kaune.

Į Biblioteką užsukęs Garbės ambasadorius Ukrainoje, leidėjas, kraštotyrininkas Virginijus Strolia susitikęs su iš Vilniaus atvykusiais kultūros paveldo bei istorijos tyrinėtojais, pasidalino savo mintimis apie planuojamus literatūrinius projektus, aptarė galimas kraštotyros veiklos perspektyvas Anykščiuose.

L. Kvizikevičius ir G. Lukaševičius Bibliotekos skaitytojams padovanojo penkias knygas: Manvydo Vitkūno ir Gintauto Zabielos „Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas“ (2017), Tomo Baranausko ir Gintauto Zabielos „Saulės mūšio pėdsakų paieškos“ (2016), Michelberto Mykolo „Paragaudžio pilkapynas“(1997), Algirdo Girininko „Baltų kultūros ištakos“(1994) ir Girėno Povilionio knygą „Vargondirbystės menas Lietuvoje: nuo baroko iki klasicizmo“ (2009). Minėtoje knygoje svečiai paliko savo autografus su įrašu: „Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekai VŠĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“ kolektyvas linki Jums sėkmės šviečiant Anykščių visuomenę“, 2024 06 05.

Dovanotas knygas Bibliotekos skaitytojai ras Krašto dokumento ir kraštotyros skyriuje.

Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus informacija