You are currently viewing Bibliotekoje „pražydo vyšnios“

Bibliotekoje „pražydo vyšnios“

Balandžio 19 d. bibliotekoje anykštėnams pristatėme knygą „Vyšnia džiazo sode“. Atvyko ne tik knygos autorius Vygantas Švoba, bet ir leidėjas, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos vadovas Arturas Mickevičius ir, žinoma, knygos herojus, džiazo virtuozas, profesorius Petras Vyšniauskas.

Renginio metu A. Mickevičius kalbino rašytoją ir muzikantą, sužinojome, kad idėja parašyti knygą gimė V. Švobai, artėjant P. Vyšniausko 60-mečiui, surinkti medžiagą, kokia aplinka ir kokie žmonės ugdė didį Lietuvos džiazistą nuo pirmojo pasirodymo (buvo 3 metų) ožkytės krikštynose iki pakvietimo koncertuoti pasaulinėje džiazo sostinėje Čikagoje. Knyga ir buvo parašyta jubiliejui, bet… kaip jau dažnai atsitinka, rėmėjų paieškos leidybai užtruko dar keletą metų.

P. Vyšniauskas už džiazo muziką yra pelnęs Nacionalinę kultūros ir meno premiją ir vienintelis atsisakęs Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Paklaustas kodėl, maestro atsakė, kad buvo tiesiog ignoruojami meno žmonės, labai skūpiai skiriamos lėšos kultūrinėms programoms, tad jam tiesiog atrodė neetiška paimti tuos pinigus. Muzikantas labai kuklus, tik A. Mickevičius pasakė, kad visa premija buvo pervesta Plungės (P. Vyšniausko tėviškė) muzikos mokyklai ir nupirkti nauji instrumentai.
Labai nuotaikingai svečiai pasakojo istorijas iš knygos ir ne tik, autorius juokavo, kad tokia spalvinga asmenybė kaip Petras Vyšniauskas vertas ir antro ir trečio knygos tomo. Skaitytojas mielai lauktų tęsinio, nes puikus stilius leidžia maloniai skaityti, pasirinktas interviu žanras supažindina su žymiais Lietuvos muzikantais, su kitais žmonėmis, kurie buvo ir tebėra svarbūs P. Vyšniausko gyvenime.

Žinoma, muzikantas susirinkusiems pagrojo, visiems įsigijusiems knygą, papuošė ją savo autografu.

Už visą šventę esame dėkingi Panavėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kolegoms, kurie įgyvendina įdomų kultūrinį projektą ir jo vaisiais dalijasi su mūsų biblioteka.

Judita Skačkauskienė
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė