You are currently viewing BALTOSIOS ŠVENTĖS ATKELIAUJA Į ANYKŠČIUS: AUKSU TVISKANTI EGLĖ BUS ĮŽIEBTA GRUODŽIO 3 D.

BALTOSIOS ŠVENTĖS ATKELIAUJA Į ANYKŠČIUS: AUKSU TVISKANTI EGLĖ BUS ĮŽIEBTA GRUODŽIO 3 D.

Pranešimas spaudai
2022 m. lapkričio 21 d.


Iki Kalėdų dar liko kiek daugiau nei mėnuo, tačiau iki renginių maratono pradžios – vos dvi savaitės. Kokia šiemet bus Anykščių kalėdinė eglė? Kokiomis veiklomis džiugins Baltųjų švenčių laukimas? Šie klausimai kasmet skamba artėjant eglės įžiebimo šventei, kuri paprastai įvyksta pirmą gruodžio šeštadienį.

 

Ne bet kokiu auksu tviskanti eglė

Kalėdiniam laikotarpiui besiruošiantys Anykščiai šiemet žada įžiebti ypatingą Kalėdų eglutę! Rajono gyventojų ir miesto svečių lauks unikali, auksu žėrinti eglė, kurią apgobs bene 12 metrų skraistė. Neįprasta ir tai, kad šių metų Anykščių pagrindinė Kalėdų eglė kalba apie „auksą“. Natūralu, kad auksas tviska, tačiau dauguma žinome, kad jis ypatingai sutviska mums darant gerus darbus ar saugant ir perduodant svarbias vertybes. Anykščiai šių metų Baltųjų švenčių metu kalba apie vertybes, kurios prasideda raide A: atvirumas, atidumas, atsakomybė, atjauta, atsidėkojimas, atgaiva, amžinumas, atliepimas… Todėl ir Anykščių šių metų eglė yra panaši į raidę A, o į Baltąsias šventes kviečiantys kurortiniai Anykščiai skatina drauge patirti pačias svarbiausias, mus visus jungiančias vertybes.

Anykščių kūrėjai ir kultūros organizacijos visą gruodžio mėnesį kvies į gausią Baltųjų švenčių patirčių programą visiems, pasiilgusiems Kalėdinės dvasios. Miesto šeimininkų ir atvykstančių svečių lauks ypatinga Kalėdų eglės įžiebimo šventė, įvairios edukacijos, dirbtuvės, koncertai, spektakliai, apdovanojimai. Kalėdinė dvasia Anykščiuose aidės visą gruodžio mėnesį!

Kaip Anykščiai šiemet sutiks didžiausias metų šventes, atskleidė rajono meras Sigutis Obelevičius: „Anykščiuose Kalėdos – ypatingas laikotarpis. Jau eilę metų anykštėnai kuria šventę sau ir kitiems. Neįtikėtina, kiek išmonės ir pastangų kasmet įdedama. Net neabejoju, kad ir šiais metais Kalėdų laukimo laikotarpis bus kupinas netikėčiausių sprendimų, įvairiausių veiklų ir svarbiausiai – gerų emocijų.

Pirmieji miesto puošimo darbai bus pradedami jau artimiausiu metu. Tuo rūpinasi įmonė „Švenčių studija“. Šventinis scenarijus, žadantis daug netikėtumų, taip pat paruoštas, belieka sulaukti gruodžio 3 dienos“.

Kvietimas švęsti, puoštis

Artėjant šventėms kurti kalėdinę nuotaiką, šventiniais akcentais puošti aplinką bei dalyvauti „Švenčiantys Anykščiai“ konkurse savivaldybė kvies ir įmones, įstaigas, organizacijas, ir gyventojus. Šio konkurso tikslas – įvertinti ir išrinkti šventiškiausiai ir estetiškiausiai apipavidalintus Anykščių rajono objektus, skatinti bendruomenes, įstaigas, įmones, organizacijas, verslininkus ir visus rajono gyventojus artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių proga estetiškai papuošti pastatus, namus, gyvenamąją, darbo aplinką, ugdyti žmonių kūrybiškumą, kurti aplinkos šventinių instaliacijų tradicijas, puošybos originalumą ir stiliaus vientisumą. Prabėgus šventėms šio konkurso nugalėtojams bus įteikti piniginiai prizai.

Mugė naujoje erdvėje

Įprasta mugę lankyti šalia pagrindinės eglės, tačiau šiais metais mugė persikels į Tilto g. komplekso erdves. Čia lankytojai galės susipažinti su Tilto gatvės klasterio nariais, kurie jau šiemet pristatys savo veiklas, taip pat mugėje bus prekiaujama maisto produktais, kulinarinio paveldo gaminiais, tautinio paveldo produktais, tradiciniais gaminiais, tautodailės ir dailiųjų amatų gaminiais. Ką įsigyti, ras kiekvienas čia užsukęs.

Šių metų eglės įžiebimo šventė vyks gruodžio 3 d. 17 val. Šventės programoje numatyti nuotaikingi pasirodymai, nepamirštamas akimirkas dovanos Stalo teatras. Į įžiebimo šventę atvyks ir Kalėdų Senelis, kuris įžiebs auksu tviskančią kurortinių Anykščių eglę.

Švęskime auksu spindinčias baltąsias šventes kartu!


Anykščių r. savivaldybės informacija


Daugiau informacijos:
Silvija Sakevičiūtė
Anykščių rajono savivaldybės administracijos
Specialistė ryšiams su visuomene
Tel. (8 381) 58046, mob. 861496492
El. p. silvija.sakeviciute@anyksciai.lt