You are currently viewing Anykštėnės kalendoriukų kolekcija eksponuojama Rokiškio bibliotekoje

Anykštėnės kalendoriukų kolekcija eksponuojama Rokiškio bibliotekoje

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje nuo šių metų pradžios eksponuojama paroda „Kalendoriai skaičiuoja metus“, kurioje eksponuojami kišeniniai kalendoriukai iš anykštėnės bibliotekininkės Ligitos Matulienės sukauptos kolekcijos.

Savo kišeninių kalendoriukų kolekcijoje Anykščių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė yra sukaupusi beveik 3000 kalendorių. Kolekcininkė bendrauja ir susirašinėja laiškais su savo bendraminčiais ne tik iš kitų miestų, bet ir iš kitų šalių. Ligitos kolekcijoje yra kalendoriukų, atkeliavusių iš įvairių šalių: Danijos, Norvegijos, Italijos, Airijos, Vokietijos, Ispanijos, Egipto, Ukrainos, įvairių Rusijos miestų, kaimyninių Latvijos ir Estijos respublikų. 2012 metų kalendoriukas į L. Matulienės kolekciją atkeliavo net iš Meksikos. Kaip tikra kraštotyrininkė, ji sukaupė visą Anykščių regioninio parko kalendoriukų kolekciją, kurioje pirmieji 2000–2006 metų egzemplioriai yra su senuoju Regioninio parko logotipu.

Bibliotekininkės kolekcijoje saugomi A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, Anykščių turizmo centro, Anykščių vyno gamyklos, įvairių Anykščių krašto organizacijų, įmonių bei anykštėnų politikų išleisti reklaminiai kalendoriukai. Su Anykščiais susiję kalendoriukai tai tarsi dalis Anykščių krašto istorijos, šiuo metu iškeliavusios į kaimyninio rajono biblioteką.

Už bendradarbiavimą organizuojant parodą dėkojame Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorei Alicijai Matiukienei.

Audronė Berezauskienė
Kalendoriukų paroda Alicijos Matiukienės nuotraukose