You are currently viewing Akmenukų pasakojimai Traupio botanikos sode

Akmenukų pasakojimai Traupio botanikos sode

Šiemet akcijai „Lietuva skaito“ – 10 metų, Spaudos atgavimui – 120! „Lietuva skaito“ – tai visuomeninis renginys ir vienos dienos skaitymo skatinimo akcija gegužės 7 d., kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Traupio biblioteka kasmet prisijungia prie šios akcijos, pakviesdama vaikus ir jų tėvelius dalyvauti garsiniuose skaitymuose.

Skaitymams buvo pasirinkta netradicinė aplinka – Traupio botanikos sodas. Čia vyko literatūrinė popietė „Skaitome kartu“. Kaip gražiai skamba mūsų kalba, pademonstravo keturmetė skaitovė Eleonora, raiškiai padeklamavusi eilėraštį „Noriu sesės ar broliuko“. Smagias, kai kurias ir liūdnas, bet įkvepiančias „Akmenukų pasakas“ iš Aido Jurašiaus knygos garsiai skaitė ne tik bibliotekininkė, bet ir vaikų tėveliai. Pasiklausę akmenėlių istorijų, pasikalbėjome, kad kiekviena istorija – išmintinga, ko nors mus pamokanti: kaip nusikratyti liūdesio, kaip svarbu būti reikalingam, galų gale, kaip negerai yra šiukšlinti ir teršti gamtą.

Smagiausia renginuko dalis – išgirstas istorijas perteikti piešiant guašu ant akmenėlių. Kūrybinė užduotis suteikė vaikams daug džiaugsmo. Kiekvienas kūrė savąją istoriją ant pasirinktų akmenėlių.

O bibliotekininkei didžiausias džiaugsmas, kad vaikai, sugužėję į biblioteką, rinkosi ne Kakę Makę, kaip įprastai, o truputį pamirštas „Akmenukų pasakas“. Juk ne veltui ši knyga yra tapusi 2015 Metų knyga vaikams.

Traupio bibliotekos informacija